Ana Sayfa Resmi İlanlar 2 Eylül 2020 1397 Görüntüleme

RESMİ İLAN

T.C.
BABAESKİ İCRA DAİRESİ
2019/637 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kırklareli İl, Babaeski İlçe, 721 Ada, 15 Parsel, HACIHASAN Mahalle/Köy, köprü üstü mevki Mevkii, 1 Nolu Bağımsız Bölüm Bilirkişi raporunda zikredildiği üzere borçlu adına kayıtlı bulunun hacıhasan mah köprü üstü mevki 721 ada 15 parsel 1179,00m2 alanlı zeminkat b-1 dubleks mesken bir normal kat iki ve üç dübleks betonarme bina ve arsası niteliğinde kayıtlı olupüzerinde kat mülkiyeti tesis edilmiş 1/10 arsa paylı zemin+1.kat,1 sayılı bağımsız dubleks mesken vasıflı olup borçluya ait ilçe merkezine yakın konumda olan parsel ilçedeki festival alanına ve pazar yerine de yakın konumdadır.Yola cepheli olan 15 sayılı parsel konut alanında kalmaktadır.Parsel üzerinde bodrum+4 katlı bina mevcuttur.Kaloriferli olan binanın dış doğramaları PVC.dir.Dış cebhesi boyalı olan bina yaklaşık 12 yıllıktır.Kullanım süresi içersinde doğalgaz alınmıştır.C blok B giriş olan 1 sayılı mesken zemin+1 kat olup dublekstir.zemin katta antre,mutfak,salon.wc ve 1.katta oturma odası ,2 yatak odası ve banyo mevcuttur.bAntre ve mutfak zeminleri seramik, salon ve oda zeminlerilaminat,bonyo ve wc zeminleri ve duvarları seramik kaplı olan bağımsızda kartonpiyer mevcuttur. temiz bakımlı olan bağımsız bölüm 118m2 +160m2 inşaat olupparselin konumu ile binanın mimari ve inşa özelliklerinin dikkate alındığında 1 bağımsız bölümün degeri 220.000,00TL.
Yüzölçümü : 1.179 m2 Arsa Payı : 1/1
İmar Durumu : Var Kıymeti : 220.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydıgibidir
1. Satış Günü : 15/10/2020 günü 15:40 – 15:45 arası
2. Satış Günü : 17/11/2020 günü 15:40 – 15:45 arası
Satış Yeri : Babaeski ticaret borsası toplantı salonu cumhuriyet mah e-5 karayolu no.24 babaeski –
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/637 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/08/2020
SAYI :66 (B.İ.B.) 02.09.2020

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com