Ana Sayfa Resmi İlanlar 9 Ocak 2020 1157 Görüntüleme

İLAN BABAESKİ KAYMAKAMLIĞI İLÇE MİLLİ EMLAK ŞEFLİĞİNDEN TAŞINMAZ SATIŞ İHALESİ

İLAN 

BABAESKİ KAYMAKAMLIĞI

İLÇE MİLLİ EMLAK ŞEFLİĞİNDEN

TAŞINMAZ SATIŞ İHALESİUntitled-1

– Yukarıda Sıra Nosu, Mah, Mevkii, Cinsi, Pafta, Ada, Parsel Numarası, Yüzölçümü, Hazine Hissesi, Satılacak Yüzölçümü, Tahmini Satış Bedeli, Geçici Teminat Tutarı, İhale Tarihi ve Saati yazılı bulunan taşınmaz malın satışı yapılacaktır.

– 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 45 nci maddesi gereğince Açık Teklif Usulüyle Babaeski Milli Emlak Şefliğinde 2886 Sayılı Kanunun 13.cü maddesine istinaden oluşturulan Komisyonca satışı yapılacaktır.

– İhaleye katılmak isteyen İsteklilerin yasal yerleşim yeri sahibi olmaları, Tebligat için Türkiye’ de adres göstermeleri, Gerçek kişilerin T.C. Kimlik numarası, Tüzel kişilerin ise vergi kimlik numarasını bildirmeleri, (İkametgah İlmuhaberi, nüfus cüzdan örneği), ihale gün ve saatinden önce Babaeski Malmüdürlüğü veznesine yatıracakları geçici teminat makbuzu veya banka teminat mektubu (Banka teyid yazısı ile birlikte), özel kişiler adına vekaleten giren kişilerden tastikli vekaletname, tüzel kişilerde yetkili makamdan 2020 yılı için alınmış tüzel kişiliğin sicile kayıtlı olduğunu gösterir noterden tastikli yetki belgesi ve imza sirküleri, müşterek isteklilerde noter tastikli ortak girişim beyannamesi (ortaklık sözleşmesi, imza sirküleri) ile birlikte ihale saatine kadar Komisyon huzurunda hazır bulunmaları gerekmektedir.

– Geçici Teminatın Teminat mektubu ile verilmesi halinde mektubun şekli ve içeriğinin 2886 Sayılı Kanunun 27. maddesi ve bu kanun uyarınca yayınlanmış D.İ. Genelgesinde belirtilen şartları taşıması gerekmektedir. – İhale komisyonu ihaleleri yapıp yapmamakta serbesttir.

– Postayla başvuruda bulunacak isteklilerin iadeli taahhütlü olarak gönderecekleri teklif mektubu ile diğer belgelerin ihale saatine kadar Komisyon Başkanlığına ulaşması gerekmektedir. Postadaki gecikmeler dikkate alınmaz.

– Satış bedeli, süresi içerisinde yatırılmadığı takdirde geçici teminatı Hazineye irat kaydedilir.

– İhalelere ait şartname ve ekleri mesai saatleri dahilinde Babaeski Milli Emlak Şefliğinde ücretsiz olarak görülebilir. – Hazineye ait taşınmaz malların satış bedelleri peşin ödenebileceği gibi, satış bedelinin 1/4 ü peşin kalan kısma kanuni faiz uygulanmak suretiyle en fazla iki yılda eşit taksitlerle ödenebilir.

– 4706 sayılı Kanun uyarınca Hazineye ait taşınmaz malların satışı KDV’ ye tabi olmadığı gibi bu devir ve işlemler sırasında düzenlenen belgeler vergi, resim ve harçtan muaf olup, 5 yıl süre ile Emlak Vergisine tabi tutulmayacaktır. – Türkiye Genelinde detaylı ihale bilgisi www.milliemlak.gov.tr ve www.kırklareli.csb.gov.tr web adreslerinden öğrenilebilir. İLAN OLUNUR:

SAYI:2      B.İ.B       09.01.2020

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

İlginizi çekebilir

RESMİ İLAN

RESMİ İLAN

Tema Tasarım | Osgaka.com