Ana Sayfa Resmi İlanlar 24 Temmuz 2018 1492 Görüntüleme

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. BABAESKİ

(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2017/16 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1-Özellikleri: Kırklareli İl, Pehlivanköy İlçe, 869 Parsel, YEŞİLOVA Mahalle/Köy, KABAAĞAÇSIR-TI Mevkii tarla vasfındaki taşınmaz

Yüzölçümü: 1.450,00 m2

Kıymeti: 5.800,00 TL

KDV Oranı: %18 SATIŞ SAATİ : 10.00-10.10

2-Özellikleri: Kırklareli İl, Pehlivanköy İlçe, 873 Parsel, YEŞİLOVA Mahalle/Köy, KABAAĞAÇSIR-TI Mevkii tarla vasfındaki taşınmaz

Yüzölçümü: 8.150,00 m2

Kıymeti: 32.600,00 TL

KDV Oranı: %18 SATIŞ SAATİ : 10.15-10.25

3-Özellikleri: Kırklareli İl, Pehlivanköy İlçe, 891 Parsel, YEŞİLOVA Mahalle/Köy, KABAAĞAÇSIR-TI Mevkii tarla vasfındaki taşınmaz

Yüzölçümü: 7.100,00m2

Kıymeti: 28,400.00 TL

KDV Oranı: %18 SATIŞ SAATİ : 10.30-10.40

Kaydındaki Şerhler:

1. Satış Günü: 06/11/2018 günü

2. Satış Günü: 06/12/2018 günü

Satış Yeri: Babaeski Adliyesi Sulh Hukuk Mahkemesi Yazı İşleri Müdürlüğü Odası Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebi-lecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları topla-mını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcı-ya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları re-hinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazım-dır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 ün-cü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli ara-sındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, baş-kaca bilgi almak isteyenlerin 2018/166 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurma-ları ilan olunur.20/07/2018

B.İ.B.: 100 24.07.2018

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

İlginizi çekebilir

RESMİ İLAN

RESMİ İLAN

Tema Tasarım | Osgaka.com