Ana Sayfa Gündem 17 Ocak 2019 1406 Görüntüleme

Dünyanın Yıldızları arasındaki yerinizi alın

Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Soner Ilık; “Şirketiniz 2015-2017 döneminde hızlı büyüdüyseniz, yüzünüzü dünyaya dönmek, yeni pazarlara açılmak istiyorsanız; gelin Türkiye 100’e başvurun. Dünyanın yıldızları arasındaki yerinizi alın” dedi.

Haber: Umut AL

Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Soner Ilık yaptığı açıklamasında, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı’nın (TEPAV) destekleriyle gerçekleştirilen “Türkiye 100 Yarışması”nın bu yıl beşincisinin başladığını belirtti.

Kırklareli’deki işletmelere seslenen Başkan Ilık; “Şirketiniz 2015-2017 döneminde hızlı büyüdüyseniz, yüzünüzü dünyaya dönmek, yeni pazarlara açılmak istiyorsanız; gelin Türkiye 100’e başvurun. Dünyanın yıldızları arasındaki yerinizi alın” dedi.

Türkiye’nin her tarafında doğru fırsatları gören, inovasyon yapan ve istihdam sağlayan binlerce girişimcinin bulunduğunu ifade eden Başkan Ilık; “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı’nın (TEPAV) destekleriyle gerçekleştirilen “Türkiye 100” Yarışması ile bu girişimci şirketleri kamuoyunda tanınır hale getiriliyor. Başarılı girişimcilerimizin sadece Türkiye’de değil dünyada da önü açılıyor. Bu yarışma ile Türkiye’nin En Hızlı Büyüyen 100 Şirketi, küresel piyasada görünürlüklerini artırma ve uluslararası bağlantılarını kuvvetlendirme imkânı bulacaktır.

* “Türkiye’nin zenginleşmesinin yolu, daha fazla girişimci çıkartmasına ve hızlı büyüyen şirket sayısının artmasından geçiyor”

Girişimciliğin ülkemizde daha çok desteklenmesi ve takdir edilmesi gerekiyor. Başarılı insanların vitrine çıkarılmasına ve rol model olarak gençlerimize örnek olmalarına ihtiyacımız var. Zira Türkiye’nin zenginleşmesinin yolu, daha fazla girişimci çıkartmasına ve hızlı büyüyen şirket sayısının artmasından geçiyor. Gençlerimizi ve kadınlarımızı girişimciliğe yönlendirmek zorundayız. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye genelindeki 15 bin kadın ve genç girişimci ile girişimciliği gündemde tutmaya devam ediyor.

Öte yandan bizim 1,5 milyon girişimcimiz 15 milyon kayıtlı istihdam sağlıyor. Yani Türkiye’deki her bir girişimci ortalama 10 istihdam sağlıyor. Ülkemizde her yıl 1 milyon gencimiz çalışma hayatına katılıyor. İşsizliğin panzehiri girişimciliktir. Hem işsizlerin sayısını azaltmak hem de çalışmaya hayatına girenlerin istihdam edilmelerini artırmak için girişimci sayısını artırmaktan daha öncelikli bir işimiz yok. Türkiye 100 Şirketleri de, kamuoyunda girişimciliğin daha görünür olmasını ve cazip hale gelmesini sağlıyor. Buradaki başarılı girişimcilerimiz, gençlerimiz için örnek olacaklar. Ülkemiz için daha fazla girişimci yetişmesinin önünü açacaklar.

* Başvuru Kriterleri ve Ödüller

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı’nın (TEPAV) destekleriyle bu yıl beşincisi düzenlenecek ve şirketlerin 2015-2017 dönemindeki yıllık ortalama satış gelirlerinin büyüme hızının dikkate alınacağı “Türkiye 100 Yarışması” ile başarılı şirketlere ulusal ve uluslararası düzeyde görünürlük kazandırmak ve bu şirketlerin küresel bağlantılarını kuvvetlendirmek amaçlanıyor. Yarışma ile ayrıca Türkiye 100 Şirketleri’nin başarı öykülerinin genç nesillere ilham kaynağı olması ve onları girişimci olmaya teşvik amaçlanıyor.”

* Türkiye 100 Başvuru Koşulları:

– 31 Aralık 2014 ve öncesinde kurulan,

– 2015 yılında en az 500 bin TL satış gelirine sahip,

– 2017 yılında en az 1,5 milyon TL satış gelirine sahip,

– 2015-2017 döneminde satış gelirlerini en az yüzde 10 oranında arttıran şirketler başvurabilecek.

Ayrıca;

– Kamu ortaklığı ve/veya halka açık olan şirketlerin başvuruları geçerli sayılmaz.

– Yurtdışı merkezli bir şirketin Türkiye şubesinin başvurusu geçerli sayılmaz.

– Başvuracak şirketlerin merkezlerinin Türkiye’de bulunması gereklidir.

– Ortakları arasında Türkiye dışındaki ülkelerin vatandaşları olan şirketler de başvurabilir.

– Hisselerinin yüzde 51’inden fazlası halka açık başka bir şirkete ya da bir kamu şirketine ait olan şirketlerin başvuruları geçerli sayılmaz.

– Kar amacı gütmeyen şirketlerin başvuruları geçerli sayılmaz.

– Holdinglerin başvuruları geçerli sayılmaz; bir holdingin çatısı altındaki şirketler başvurabilir.

– Franchise işletmelerinin başvuruları geçerli sayılmaz.

– Otomobil galerileri, kuyumcular, dağıtım şirketleri, döviz şirketleri, bankalar ve elektrik, gaz, akaryakıt ve su sağlayıcıların başvuruları geçerli sayılmaz.

Başvurular http://turkiye100.tobb.org.tr sitesinden ücretsiz olarak yapılabiliyor.

Son başvuru tarihi 31 Ocak 2019.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

İlginizi çekebilir

2 GÜNDE 97 ÜNİTE KAN TOPLANDI

2 GÜNDE 97 ÜNİTE KAN TOPLANDI

Tema Tasarım | Osgaka.com