Ana Sayfa Gündem 29 Ocak 2018 1119 Görüntüleme

CHP’de gündem ‘Zeytin Dalı Harekatı’

Cumhuriyet Halk Partisi 25 Ocak günü parti binasında haftalık olağan toplantısını gerçekleştirdi.

HABER MERKEZİ

Cumhuriyet Halk Partisi’nin haftalık olağan toplantısının katılımcıları arasında CHP Kırklareli Milletvekili Turabi Kayan, CHP Kırklareli İl Başkanı Tayfun Okan Çobancık, Kırklareli İl Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Binnur Güdücüler ve Ahmet Apak, CHP İlçe Başkanı Erol Mutlu, Büyükmandıra Belediye Başkanı Sertaç Balyemez, CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Gül Bingöl, CHP İlçe Gençlik Kolları Başkanı Aykut Tapar, CHP Kırklareli Yönetim Kurulu ve parti üyeleri vardı. Toplantının açılış konuşmasını CHP İlçe Başkanı Erol Mutlu gerçekleştirdi.

Mutlu toplantıyı açarken şu sözleri dile getirdi; ‘’ Bugün araştırmacı gazeteciliğin önderi Uğur Mumcu’nun katledilişinin 25. Yıl dönümü. Çok değerli Emniyet Müdürü Gaffar Okkan’ın katledilişinin 17. Yıl dönümü.  Her iki değerli insanı rahmet minnet ve şükranla anıyorum. Ve kendilerine Tanrı’dan rahmet diliyorum. Ülkenin gündemi hepimizin bildiği gibi Afrin’deki harekat. Ben sadece şunu söylemekte yarar görüyorum. Bu harekatla ilgili toplumun hassasiyetine çok dikkat etmek zorundayız. Eylemlerle söylemlere çok dikkat etmek zorundayız. Bıçak sırtı bir konu bu. Allah sonunu hayır etsin diyorum. Geçtiğimiz hafta Ankara’da partimizin spor kurultayı toplandı. Bu spor kurultayına Büyükmandıra Belediye Başkanımız Sertaç Balyemez seçildi. Kendisini kutluyor ve başarılar diliyorum. Aynı zamanda Babaeski’miz bir sel felaketiyle karşı karşıya geldi. Bunun yaralarını büyük bir hızla saran, bu felaketten zarar gören vatandaşlarımızın mağduriyetlerini mümkün olduğu kadar azaltan belediye çalışanlarımıza ve çevre belediyelerimize şahsım ve partim adına teşekkür ediyorum. Özverili çalışmalarından dolayı kendilerini kutluyorum. ‘’

‘BABAESKİ’DEN BÜYÜK DESTEK ALDIM’

7 Ocak tarihinde Kırklareli’nde yapılan İl Kongresinde İl Başkanlığı adayı olan Tuna Soykan seçim sonrası Babaeski Delegasyonuna söyleyecekleri olduğunu belirterek toplantıya katıldı.Toplantıda söz alan Tuna Soykan ‘’ Seçim sonrası Tayfun Okan Çobancık’ın seçilmesi sonucunda kendisini ziyaret ederek tebriklerimi ilettim ve başarılar diledim. Babaeski ilçesinden büyük destek aldım. Bu destek için sayın başkana ve il delegelerine teşekkür etmeye geldim. Ama bundan sonra üzerimize düşen seçilmiş olan yönetimlerin partimizin başarısı için yapacakları çalışmalarda kendilerine katkı vermektir. Ülkenin gündemi hızla değişiyor.  Bir savaş içerisindeyiz ve başka ülke topraklarında çarpışıyor mehmetçiklerimiz. İnşallah kimsenin burnu kanamadan sonlansın isteriz.’’ Şeklinde konuştu.

‘MEHMETÇİK EVİN KAPISINDAN ÇIKMIŞTIR’

Ardından sözü alan Büyükmandıra Belediye Başkanı Sertaç Balyemez Spor Üst Kuruluna seçilmesi için kendisine destek olan bölge temsilcilerine, ülkenin her yerinden gelen delegelere,  genel başkan yardımcılarına ve tüm parti üyelerine teşekkür etti. Spor Üst Kurulunun başkanı seçilen, Genel Başkan Yardımcımız Yasemin Cankurtaran’ın sonsuz selamlarını sizlere iletiyorum sözleriyle konuşmasına başlayan Büyükmandıra Belediye Başkanı Sertaç Balyemez şunları aktardı; ‘’ Demokrasi şehidimiz Uğur Mumcu, Emniyet mensubumuz Gaffar Okan’ı saygı ve minnetle anıyorum.  Bugün Afrin Operasyonu devam etmekte. Siyasal anlamda farklı söylemlerden çekinmekte fayda var. Bugün itibariyle Mehmetçik evin kapısından çıkmıştır. Bizlerin yapacağı tek şey vardır. Mehmetçiklerimizin yurda sağ salim dönmeleri için dua etmek ve sonsuz destek vermektir. Afrin Operasyonunda şehit düşen askerlerimize baş sağlığı diler, ailelerine sabırlar, milletimize baş sağlığı dilerim. 3 -4 Şubat tarihinde kurultayımız gerçekleşecek. Cumhuriyet Halk Partisi kurultaylarda iktidar ateşini en yükseğe yakan partidir. Adalet yürüyüşünde dünyaya nam salan, Adalet kurultayında ülkenin tüm sorunlarının tartışılmasına ve çözüm olanaklarının bulunmasını sağlayan Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na tam destek vermekteyiz.

Cumhuriyet Halk Partisi Kırklareli Milletvekili Turabi Kayan ise partililere şu aktarımlarda bulundu; ‘’ Hepinizin bildiği gibi Türk ordusu Afrin’e girmiştir. Gönül isterdiki Cumhuriyet tarihimiz boyunca sürdürdüğümüz ‘yurtta barış dünya da barış’ ı buradada sürdürelim. Ama maalesef böyle olmadı. Rahmetli Atatürk’ün sağlığında 20’li yıllarda Yunanistan’la Bulgaristan’la Romanya’yla Balkan Paktı antlaşmasını imzalamıştık. Bu anlaşmada adı geçen devletlerin birbirlerini koruması için yapılan bir antlaşmaydı. Daha sonra 1931’de, İran’la, Irak’la ve Afganistan’la Sadabat Paktını kurduk. Orda da aynı şekildeydi. Bizim orada yaptığımız antlaşma müdahale edecek bir uluslar arası güce karşı savunma antlaşmasıydı. Bu antlaşmalar esnasında İran Şahı Rıza Pehlevi Türkiye’ye gelmiştir. Türkiye’ye gelip 2-3 gün Atatürk’le beraber geçirdikten sonra Atatürk’e şöyle bir söz etmiştir ‘Paşam eğer başınız dara düşerse arkanızda İran diye bildiğiniz bir tümen var’ demiştir. Bu anlaşmaların ne kadar değerli olduğunu gösteriyor. O günlerden bu günlere geldik. Bugünler de durum İran ‘la Türkiye’yi kapıştırmak isteyen, savaşa sokmak isteyen bir hesap var. Bu hesap ABD’nin hesabıdır. Gizli kapaklı bir hesapta değil iyice su yüzüne çıkmış bir hesaptır. biz bunları yıllarıdır söylüyoruz ama gazetelerde bunlar yeni yeni başladı konuşulmaya. Bu hesap İran’la Türkiye’yi kapıştırıp burada güçlü devlet, güçlü müslüman devlet bırakmama hesabıdır. Küçükleri, kendi ayakları üzerinde duramayan devletleri Suriye gibi, Afganistan gibi ve Irak gibi bunun yanında öbür tarafta Afrika’da Mısır gibi Libya gibi ülkelerde yönetimler, önce bir görevden alınmışlar orada halk ayaklandırılmış, halk kendi ayaklanmamıştır, bu bölgelerde halk öyle kolay kolay ayaklanma yapmaz.

‘AKLI BAŞINDA BİR LİDER; ATATÜRK’

Halkı ayaklandıran dünya egemenleridir. Belli dönemlerde ya suikastle bu kendilerini dinlemeyen yönetimlerin yöneticilerini bi şekilde tutuklama veya da son zamanlarda gördüğümüz gibi halkı ayaklandırarak toplumu, yönetimi devirme hareketine geçirirler. Bunlar demokratik açılım dediler bu ülkelere de demokrasi gerekir dediler, böyle uydurma laflarla halkı da kandırmışlardır. Biz bir Kurtuluş Savaşı verdik hiçbir şeyimiz kalmamıştı. Özellikle bu Kurtuluş Savaşını 1. Dünya Savaşından sonra verdiğimiz için Avrupada güçlü devlette kalmamıştı. 2 tane büyük devlet vardı. Biri Amerika biri Sovyetler, bu iki devlet bir pinpon topu kullanamadılar ülkeyi.

O dönemde bile ne Amerika kullanabildi Türkiye’yi ne Sovyetler Birliği, niye kullanamadı; çünkü aklı başında bir lider vardı. Çünkü önceden kendisinin oluşturduğu bir fikirler bütünlüğü vardı Atatürk’te. Ondan kaynaklanan hiçbir hata yapmadan Kurtuluş Savaşını verdikten sonra da Türkiye’yi Dünyada örnek gösterilecek, Dünyada devrimler gerçekleştirilerek bugünlere gertirmiştir.Gerek Avrupa olsun Gerek Amerika olsun Atatürk’ün rasyonel yaklaşımını tehlikeli görmekteydiler. Avrupa ve Amerika bu durumdan rahatsızdı çünkü kendi ayakları üzerinde duran bir Türkiye istememekteydiler. Bizim gibi aydınlanmak isteyen Afganistan’ı da Taliban’la yok ettiler. Afganistan şimdi karma karışık.

‘DAHA GÜÇLÜ OLMALIYIZ’

Dün 24 ocaktı, 24 Ocak buraya Türkiye’yi getirme operasyonu olan Uğur Mumcu’yu katletmek, daha sonra Gaffar Okkan’ın da katledildiği bir gündür ama bunların evveliyatı vardır. Bunların hepsi Türkiyeyi uygarlaştırmak isteyen insanların katledilmesi olan eylemlerdendir. Bu olay daha önceden Abdi  İpekçi’yle başlamıştır. Ne kadar kaliteli olan gazeteci yazar varsa hepsini teker teker avlamak için izlenen yöntemlerdir bunlar. Muammer Aksoy değerli bir profesörümüzdür bir aydınızmızdır. ADD’yi kuran ilk başkanlarındandır. Daha sonra Ahmet Taner kışlalı gibi çok değerli bir aydınızmızı da katlettiler aynı şekilde. Ahmet Taner Kışlalı bizim 70 li yıllarda ki hükümetlerimizde bizim Kültür Bakanımızdı. Bunun dışında Bahriye Üçok vardır Turan Dursun vardır. Bunlar hep aynı. Şimdi ne olacak biz de ellerimiz havada teslim mi olacağız? Bizim de yapmamız gereken kongreler sürecinde daha güçlü olmaktır. Kazanan da kaybenden de bizim partilimizdir. Bundan dolayı ben hepsini yürekten kutluyorum ve başarılarının devamını diliyorum.

‘FAALİYETLERİMİZ SÜRECEK’

Toplantı bitiminde söz alan Cumhuriyet Halk Partisi Babaesi İlçesi Kadın Kolları Başkanı Gül Bingöl göreve yeni başlamasıyla birlikte bir çok çalışmaya imza atacağını belirterek ‘’ 12 Ocak günün yapılan seçimlerle ben ve arkadaşlarım Kadın Kolları yönetimini devralmış olduk. Seçim olduktan sonra arkadaşlarla yönetim kurulu toplantısı yaptık ve görev dağılımını gerçekleştirdik. Ulu Önder Atatürk’ün ve bizimde annemiz Zübeyde Hanım’ı anma adına basın açıklaması yaptık.  İl başkanlığı seçiminden sonra tebriğe gittik. Sonrasında yine ilde Kadın Kolları Başkanımızın adaylık açıklamasına katıldık. Kırklareli’nde bit Atatürk Evi açıldı. Onun açılışına katıldık. İl Kadın Kolları seçimlerine katıldık.  Eski başkanımız tekrar adaydı ve yine o seçildi. Kendisine hayırlısı olsun diyoruz. Geçtiğimiz günlerde de başkanımızla oda ziyaretleri yaptık. Bundan sonra faaliyetlerimizi hanımlara dönük olarak sürdüreceğiz. ‘’ sözlerini dile getirdi.

 

 

 

 

 

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com