Ana Sayfa Gündem 16 Ağustos 2016 1633 Görüntüleme

Yaz dönemi destekleme kursları devam ediyor

Babaeski yaz dönemi Destekleme ve Yetiştirme Kurslarının verildiği okullardan bir tanesi de Atatürk Ortaokulu. 6 ana dersten 5 sınıfta verilen kurslara yaklaşık 100 öğrencinin katılması bekleniyor.

Babaeski Atatürk Ortaokulu Müdürü Mehmet Korkmaz konuyla ilgili olarak gazetemize yaptığı açıklamada şunlara yer verdi;  “Geçen yıl başladığımız hızlandırılmış kurslara bu yıl yine 8. Sınıfa geçen öğrencilerimizle devam ediyoruz. Yaklaşık 100 civarı öğrencimizin kurslara katılmasını bekliyoruz. Bu kurslarda TEOG Sınavlarında çocukların önlerine çıkan 6 ana ders; Matematik, Türkçe, Fen Bilgisi, İngilizce, İnkılap Tarihi, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinden öğrencilerimiz 140-150 saat ders alacaklar. Bu aldıkları derslerle 3 tane sınava tabii tutulacaklar. Bunlardan ilkini gerçekleştirdik ve seviye belirleme sıralamalarını oluşturduk. İkincisini gelecek hafta ve üçüncüsünü de son hafta yaparak öğrencilerimizin gelişmelerini takip etmiş olacağız. İşin özü öğrencilerimiz verimli bir şekilde bu yaz kurslarına katıldıkları takdirde 8. Sınıfı okumuş gibi gelecekler. Bunun devamında 8. Sınıfta dersleri düzenli bir şekilde takip ederlerse çok iyi sonuçlar elde edeceklerine ben inanıyorum. Biz bu kurslarla Kabataş Lisesi İngilizce Bölümü’ne öğrenci gönderdik. Bu yıl da bu gibi başarılar bekliyoruz.

Destekleme ve yetiştirme kurslarında bir öğrenci ; bir haftada 48 saat ders görecek. Her dersten günlük 2 saat ders olmak üzere günde 10, haftada 48 saat. Zaten bir öğrenci sene boyunca yaklaşık 140 saat matematik ya da Türkçe dersi görüyor. Bunların tamamını bu yaz kursu döneminde 3 haftalık bir zaman zarfında da görmüş olacak. Yaz kurslarına katılan öğrenciler 8. Sınıfa oldukça hazırlıklı gelecekler. 19 Eylül’de ise 8. Sınıfı ikinci kez okumak için burada olacaklar.

Geçen yıl çok güzel başarılar elde ettik. Bu yıl da çocuklarımızdan iyi sonuçlar bekliyoruz. Çünkü her yıl öğrencilerimizin başarısıyla çıtamız daha da yükseliyor. Elbette bu ekip işi. Çocuklarımız gayretli, öğretmen kadromuz ise çok başarılı. Örneğin; Kurs öğretmenlerimizden İnkılap Tarihinden olan 2 öğretmenimiz dışında diğer hepsi bizim kendi öğretmenimiz. Şu anda hiçbir dersten Atatürk Ortaokulu’nun öğretmen ihtiyacı yok. Her daldan en az 5 öğretmenimiz var ki bu da başarımızın sırlarından bir tanesi.

Okulumuzda verilen Yaz dönemi Destekleme ve Yetiştirme Kurslarının öğretmenleri şu şekilde; Türkçe- Şirin Yıldızdağ, Matematik- Murat Yüksek, Fen Bilgisi- Kayhan Arınan, İngilizce- Mehmet Ekal, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi- Sevil Öner, İnkılap Tarihi- Esra Özdemir.”

Destekleme ve yetiştirme kursları hakkında Babaeski İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden alınan bilgiler de ise şunlar aktarılıyor ‘’Destekleme ve Yetiştirme Kursları e-Kılavuzu (2015-2016)´nun Genel Esaslar başlıklı birinci bölümünde yer alan 19. maddesi, “Ortaokulların 5, 6 ve 7. sınıflarındaki öğrenciler ile ortaöğretim kurumlarının 9, 10 ve 11. sınıflarındaki öğrenciler en fazla 5 (beş) farklı dersten haftalık toplam 12 saate kadar; 8. sınıftaki öğrenciler en fazla 6 (altı) farklı dersten haftalık 18 saate kadar; ortaöğretim kurumlarının 12. sınıfındaki öğrenciler ve mezun durumdaki kursiyerler ise en fazla 6 (altı) farklı dersten haftalık 24 saate kadar kurs alabilirler şeklinde değiştirilmiştir.

Destekleme ve Yetiştirme Kursları sınıf oluşturma işlemleri ders bazlı olarak yapılacak ve e-Kurs modülünde buna göre sınıf oluşturulacak.

2015-2016 öğretim yılında 5, 6, 7, 9, 10 ve 11. sınıflarda öğrenim gören öğrencilerimize hazırlık mahiyetinde bir üst sınıf dersleri tanımlanacaktır. Yaz Kurslarında öğrencilerimizin bulundukları il/ilçe sınırları dışında kurs alabilecek olmaları düşüncesiyle, yaz dönemine mahsus olmak üzere öğrencilerimize yönelik il/ilçe sınırlaması kaldırılmıştır. İsteyen öğrencimiz herhangi bir il ve ilçede açılacak kurslara katılabilecekler.

Devam devamsızlık girişlerinin sağlıklı yapılabilmesi için ders programı iş ve işlemlerinin zamanında ve düzenli yapılması gerekmektedir. Devamsızlıklar ders bazlı takip edilecektir. İlçemizde Yaz kursları;  01 Ağustos – 09 Eylül 2016 tarihleri arasında yapılmaktadır.

İlçemizdeki yaz kursları ortaokullarda; Babaeski Ortaokulu, Atatürk Ortaokulu, Alpullu Şeker Ortaokulunda, Liselerde;  Şehit Ersan Yenici Anadolu Lisesinde açıldı. e-Kurs modülü üzerinden yapılacak iş ve işlemler aşağıdaki iş takvimine göre kılavuzda belirtilen tarihler çerçevesinde yapılacaktır.

Kurslara katılmak isteyenler tüm okul/kurumlarımızdan bilgi alabilirler.’’ (Hicran SÜNGÜ)

 

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com