Ana Sayfa Gündem 1 Ağustos 2019 884 Görüntüleme

Trakya Oda/Borsaları Türkiye’de rol-model olacak

Babaeski Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sebahattin Öner, Babaeski Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı, Babaeski Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Cenk Dönmez ve Babaeski Ticaret Borsası Genel Sekreteri İsmail Dimetoka, Trakya Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi A.Ş. (Trakya ABİGEM)’nin 2018 yılı olağan genel kuruluna katıldılar.

Haber: Umut AL

Trakya Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi A.Ş. (Trakya ABİGEM)’nin 2018 yılı olağan genel kurulu, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantıyla yapıldı.

Tekirdağ, Edirne, Kırklareli ve Çanakkale oda/borsalarının kurucu ortak olduğu ve üyelerinin menfaatine danışmanlık hizmeti veren Trakya ABİGEM, Trakya Bölgesindeki oda/borsalara yönelik yeni uygulamalarla Trakya Bölgesi’ni ön plana çıkaracak adımlar atmaya hazırlanıyor.

Yapılan genel kurul toplantısına Tekirdağ TSO Başkanı, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Trakya ABİGEM A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Günay, Tekirdağ, Edirne, Kırklareli ve Çanakkale il ve ilçe oda/borsalarının başkanları, yöneticileri ve genel sekreterleri katıldı.

Toplantıda ilk olarak divan heyeti oluşturularak Kırklareli Ticaret Borsası Başkanı Turhan Altıntel, Babaeski Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Özün ve Babaeski Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sebahattin Öner seçildi. Trakya ABİGEM A.Ş. Genel Müdürü Fatih Yaldız tarafından, 2018 yılı faaliyet raporuna ilişkin sunum yapıldı. Akabinde denetim kurulu raporunun okunması, 31.12.2018 bilanço ve kar/zarar hesaplarının okunması-müzakeresi ve tasdiki, yönetim kurulunun ibrası gerçekleştirildi.

Trakya ABİGEM üzerinden Trakya oda/borsaların hizmetine açılan Trakya Dış Ticaret İstihbarat Merkezi ile ilgili Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin detaylı bilgilendirmede bulunmuş olup yine Trakya E-ticaret Platformu projesinin Bakanlıktan onayının alındığını ve sonbaharda uygulamaların başlamasıyla birlikte faaliyetlerin başlayacağını belirtti.  TOBB E-Ticaret Sektör Meclisi Başkan Yardımcısı Merter Özdemir tarafından ise e-ticaret dijital satış platformunun sistemi ve uygulamaları hakkında oda/borsa başkanlarına sunum yapılarak bilgilendirme gerçekleştirildi.

Tekirdağ TSO Başkanı, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Trakya ABİGEM A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Günay, “Çok değerli oda/borsa başkanları, yöneticileri ve genel sekreterler, öncelikle sizleri saygıyla selamlıyor, genel kurulumuza hoş geldiniz diyorum. Kıymetli Başkanlarım, az önce telefonda görüştüğüm Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun sizlere selam ve muhabbetlerini ileterek sözlerime başlamak istiyorum.

“ÜLKE EKONOMİMİZE FAYDA SAĞLIYORLAR”

Trakya’daki oda/borsa camiasındaki birlikteliğin en somut örneklerinden biri olan, üyelerimize danışmanlık hizmeti ve üyelerimize fayda sağlamak amacıyla kurmuş olduğumuz şirketimiz ABİGEM ülkemiz ekonomisine sağladığı katma değerlerle, Trakya İş Dünyası’na katkı sunmuştur ve sunmaya devam edecektir. Oda ve borsalarımızın üyelerine yönelik çeşitli eğitimler, girişimcilik kursları, sertifikalı eğitimler, danışmanlık hizmetleri, projeler ve bu yıl uygulamaya başlayan dış ticaret istihbarat merkezlerimizle, dış ticarette üyelerimiz daha da güçlenerek ülke ekonomimize fayda sağlıyorlar. Diğer yandan uzun süredir görüşme ve teknik altyapı çalışmaları devam eden e-ticaret merkezi uygulaması ile de Trakya Oda/Borsaları Türkiye’de rol-model olacaktır. Öncelikle genel kurulumuza katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyor, genel kurulumuzun hayırlı olmasını diliyorum. “dedi.

Dilek ve temenniler kısmının sonrasında toplantı sona erdi.

 

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com