Ana Sayfa Gündem 4 Kasım 2019 582 Görüntüleme

‘Trakya Ar-Ge ve Teknoloji Proje Pazarı’

Haber: Ercan ÜLGER

Trakya Kalkınma Ajansının desteği ile Trakya Üniversiteler Birliği kapsamında düzenlenecek olan 3. Trakya Ar-Ge ve Teknoloji Proje Pazarı etkinliği bu yıl Kırklareli Üniversitesi ev sahipliğinde 11 Aralık 2019 tarihinde gerçekleştirilecek.

Proje Pazarı etkinliğine, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Kırklareli Üniversitesi, Namık Kemal Üniversitesi ve Trakya Üniversitesinde görevli akademisyenler, ön lisans, lisans ve lisansüstü öğrenciler ile sanayiciler, girişimciler ve profesyonel şirketlerde çalışanlar; bireysel veya ekip olarak katılabilecek.

Başvurular; mühendislik, sosyal bilimler, sağlık bilimleri, teknik bilimler ve temel bilimler alanlarını kapsamakta.

Değerlendirme ve Ödül Kurulu tarafından başarılı bulunan projeler “Ticarileştirme Desteği” kapsamında ödüllendirilecek. 6 Kasım 2019 Çarşamba günü son bulacak başvurular için detaylı bilgiye, http://trakyaprojepazari.klu.edu.tr/ adresinden ulaşılabilir.

Birincilik Ödülü: 25.000 TL.

İkincilik Ödülü: 20.000 TL.

Üçüncülük Ödülü: 15.000 TL.

Dördüncülük Ödülü: 10.000 TL.

Beşincilik Ödülü: 5.000 TL.

Katılım Şartları

Trakya Ar-Ge ve Teknoloji Proje Pazarı etkinliğine sadece, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Kırklareli Üniversitesi, Namık Kemal Üniversitesi, Trakya Üniversitesinde çalışan veya öğretim gören araştırmacılar ve Bandırma, Çanakkale, Kırklareli, Edirne veya Tekirdağ illerinde faaliyet gösteren sanayicilerin katılımı kabul edilecektir.

Daha önce düzenlenen Proje Pazarları ve benzeri diğer etkinliklerde sunulan projeler arasından ödül almış olanlar değerlendirmeye alınmayacaktır.

Proje önerileri, her sene belirlenen kategoriler kapsamında oluşturulacaktır. Bu sene gerçekleştirilecek olan Proje Pazarı, teknolojik ve Ar-Ge yönü kuvvetli tüm projelere açıktır.

Proje Pazarına akademisyenler, önlisans, lisans ve lisansüstü öğrenciler, sanayiciler, profesyonel olarak bu işle ilgilenenler, profesyonel şirketlerde çalışanlar bireysel ve ekip katılımı sağlayabilir. Ekip katılımlarında, bir kişi proje yöneticisi olarak gerekli başvuruyu yapmalı, proje ekibinin kimlerden oluştuğunu sisteme girmelidir.

Proje önerilerinde bir katılımcı sadece tek bir proje için yönetici olabilir.

Proje Pazarını düzenleyen ve finanse eden Kırklareli Üniversitesi ve Trakya Kalkınma Ajansı, Proje Pazarı Etkinliği’nde sergilenen tüm proje önerilerini yayımlamak, arşivlemek ve yurtiçi ve yurtdışında sergilemek haklarına süresiz sahip olacaktır.

Trakya Kalkınma Ajansı, Proje Pazarı Etkinliği’ne katılan ve ödül alan proje önerilerini kurumsal kimlik çalışmalarının bir parçası olarak, Trakya Kalkınma Ajansını temsil edecek her türlü basılı materyal ve dijital ortamda, medya ve reklam çalışmaları ile promosyon ürünleri, kırtasiye malzemeleri, antetli kağıt, faks, pankart ve benzeri ortam ve faaliyetlerde kullanılıp çoğaltılabilecektir.

Etkinliğe katılan proje önerilerinin özgün olmaması, intihal ya da çalıntı olması ve daha önce benzer bir yarışmada ödül almış olmasından doğacak yasal sorumluluklar, Trakya Kalkınma Ajansı ve Trakya Üniversiteler Birliğini bağlamaz. Tüm sorumluluk katılımcıya aittir. Bu gibi durumlarda, gerekli tespitler sonrasında, yarışmanın ödülü iptal edilerek, kendisine verilenler geri alınır.

Proje Pazarı’nda ödül alan katılımcının aldığı ödül tutarı nakit olarak ödenmez. Ödül alan katılımcı, ilgili ödül tutarı kadar yaptığı harcamayı Trakya Kalkınma Ajansına faturalandırarak gerçekleştirir.

Proje Pazarı Yazım Kılavuzu ve katılım şartlarına uygun olmayan proje önerileri “Değerlendirme ve Ödül Kurulu” değerlendirmesine sunulmayacaktır.

Trakya Ar-Ge ve Teknoloji Proje Pazarı’na katılanlar, “Trakya Ar-Ge ve Teknoloji Proje Pazarı Etkinliği Hakkında açıklamalar” başlığı altında belirtilen koşulları kabul etmiş sayılırlar.

Başvuru

Trakya Ar-Ge ve Teknoloji Proje Pazarı, proje önerileri http://trakyaprojepazari.klu.edu.tr/ sitesine yüklenen ‘word’ dosyası olarak kabul edilecektir.

Kullanıcı ve proje önerileri kayıtlarının güncelliğinden kendisi sorumludur. Kayıt bilgilerinin eksikliğinden veya farklılığından doğabilecek durumlarda, sorumluluk kullanıcıya aittir.

Proje önerisi yapmak için öncelikle proje yöneticilerinin kullanıcı kayıtlarını gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Üye kaydı gerçekleştirilerek, aktivasyon işlemi tamamlandıktan sonra e-posta adresi ve şifre ile giriş yapılarak proje önerisi, poster ve katılım şartnamesi yüklenebilecektir.

Proje Önerisi Açıklamaları: Maksimum 3 A4 sayfasını aşmayacak şekilde Word dosyası olarak sisteme yüklenecektir. Word dosyası kuralları için ayrıca “Proje Pazarı Yazım Kılavuzu” incelenmelidir.

Proje önerisi kabul edilen ve ilk 10’a kalan katılımcılar, proje pazarının gerçekleştirileceği 11 Aralık 2019 günü poster yazım kurallarına uygun olarak hazırlanmış posterlerini ve projelerini anlatan 10 dakikalık sözlü sunum dosyalarını ve varsa proje prototiplerini alana getirmek zorundadırlar. Poster ve sözlü sunum katılımı sağlamayan yarışmacıların ödül kazanması mümkün değildir.

Sisteme yüklenen maksimum 3 sayfalık proje önerileri elektronik olarak yayınlanacak olan kitapta yer alacaktır.

Proje önerilerinin ve katılım şartnamelerinin en geç 1 Kasım 2019 Cuma mesai saati sonuna kadar http://trakyaprojepazari.klu.edu.tr/ adresine yüklenmesi gerekmektedir. Söz konusu tarih kesinlikle uzatılmayacaktır.

Poster Sunumu: Proje önerisi açıklama dosyasının hazırlanmasından sonra sergilenmek üzere proje önerisine ait Poster Sunumu’da sisteme yüklenecektir. Poster sunumu PDF formatında, 1 sayfayı ve 10 MB’ı aşmayacak şekilde, 1081*1918 piksel boyutlarında ve dikey olarak, “Poster Hazırlama Kuralları”na uygun bir biçimde hazırlanmalıdır. Ayrıca proje önerisine dair açıklamaların yanı sıra proje bütçe ve süresi de postere mutlaka eklenmelidir.

Poster sunumları, katılımcılar tarafından (1081*1918 piksel) ebatlarında dikey olarak bastırılıp etkinlik gününde fuaye alanında ilgili poster numarasının olduğu yere yerleştirilecektir.

Poster sunumları, etkinlik boyunca fuaye alanında kalacaktır.

Değerlendirme

Web sayfasında bildirilen başvuru son günü ve saatine kadar yüklenmeyen proje önerileri değerlendirmeye alınmayacaktır.

Her bir proje öncelikle, “Hakem Grupları” tarafından puanlama yöntemiyle değerlendirmeye alınacaktır. Puan sıralamasında ilk 10’a kalan projeler etkinlikte sergilenmek üzere kabul edilecektir.

Ödül alacak proje önerileri, 1. aşamada “Hakem Grupları” tarafından puanlanacak ve ilk 10’a kalan katılımcılar, projelerini anlatan 10 dakikalık bir sözlü sunum gerçekleştireceklerdir. Yapılan sözlü sunumlar sonunda (2. aşamada) “Değerlendirme ve Ödül Kurulu” ödül kazananları belirleyecektir. Bu nedenle yanında sunumu hazır olmayan katılımcılar değerlendirme dışında tutulacaktır.

Ödül kategorileri ve miktarları ile ilgili ayrıntılı bilgi http://trakyaprojepazari.klu.edu.tr/ sitesinden alınabilir.

Değerlendirme ve Ödül Kurulu, Proje Pazarı’nın yararlılığı açısından gerekli gördüğünde, kazananların sayısını, sunumların kalitesi ve miktarına göre değiştirme hakkına sahiptir.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

İlginizi çekebilir

Ayçiçeği sezonu açıldı

Ayçiçeği sezonu açıldı

Tema Tasarım | Osgaka.com