Ana Sayfa Resmi İlanlar 10 Ocak 2019 1457 Görüntüleme

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.

BABAESKİ

İCRA DAİRESİ

2018/343 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri: Kırklareli İl, Babaeski İlçe, 133 Ada, 3 Parsel, KATRANCA arsa üzerinde 2 adet ev ve ahır bulunmaktadır. Arsanın konumu ve imar durumu değerlendirildiğinde değeri;2.810,49 m² x 60,00 TL = 168.629,40 TL olarak hesap ve tespit edilmiştir. Arsa üzerinde tek katlı, mesken olarak kullanılan kerpiç yığma bir yapı bulunmaktadır. Bu mesken 2 oda, 1 mutfak,1 banyo ve 1 tuvaletten oluşmakta olup toplam 70 m²?dir. Odaların ve salonun zeminleri laminant parke kaplı, duvarları ve tavanları, kaba sıva ve boya kaplıdır. Mutfak, banyo ve tuvaletin zeminleri ve duvarları seramik kaplıdır. Meskenin tüm pencereleri ısı camlı pvc ile yapılmıştır. Sıcak su temini için gündeş enerji sistemi bulunmaktadır. Isınması soba sağlanmakta olup binanın dış cephesi sıvalı ve boyalıdır, mantolaması yoktur. Çatısı kiremit kaplıdır.Bu halde ki yapının durumu göz önünde bulundurulduğunda değeri;70m² x 350,00 TL = 24.500,00 TL olarak hesap ve tespit edilmiştir. Arsa üzerinde 2 katlı, mesken olarak kullanılan betonarme bir yapı bulunmaktadır. Bu meskenin her bir katında 2oda, 1 mutfak,1 banyo ve 1 tuvaletten oluşmakta olup toplam 95 m²?dir. Odaların ve salonun zeminleri laminant parke kaplı, duvarları ve tavanları, kaba sıva ve boya kaplıdır. Mutfak, banyo ve tuvaletin zeminleri ve duvarları seramik kaplıdır. Meskenin tüm pencereleri ısı camlı pvc ile yapılmıştır. Isınması soba sağlanmakta olup binanın dış cephesi sıvalı ve kısmen boyalıdır, mantolaması yoktur. Çatısı yoktur.Bu halde ki yapının durumu göz önünde bulundurulduğunda değeri;190m² x 500,00 TL = 95.000,00 TL olarak hesap ve tespit edilmiştir. Arsa üzerine biriket yığma tuğladan yapılmış, ahır olarak kullanılan 85 m² bir yapı bulunmaktadır. Bu yapının duvarları sıvalı ancak boyasızdır. Kapı ve penceresi yoktur. Çatısı kaplıdır.Bu halde ki yapının durumu göz önünde bulundurulduğunda değeri;85 m² x 200,00 TL = 17.000,00 TL olarak hesap ve tespit edilmiştir.Sonuç olarak tamamı borçlu Ali Esen?e ait olan taşınmazların toplam değeri; 305.129,40 TL dir

Yüzölçümü                  : 2.810,49 m2         Arsa Payı      : tam            İmar Durumu  : Yok

Kıymeti                        : 305.129,40 TL       KDV Oranı           : %18

Kaydındaki Şerhler    : Tapu kaydı gibidir

  1. Satış Günü : 06/03/2019 günü 15:00 – 15:05 arası
  2. Satış Günü : 05/04/2019 günü 15:00 – 15:05 arası

Satış Yeri                     : Babaeski ticaret borsası toplantı salonu Cumhuriyet mah eski e-5 karayolu üzeri no.24

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/343 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/01/2019

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com