Ana Sayfa Resmi İlanlar 20 Aralık 2019 1168 Görüntüleme

T.C. BABAESKİ İCRA DAİRESİ 2019/187 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.

BABAESKİ İCRA DAİRESİ

2019/187 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Kırklareli İl, Babaeski İlçe, 200 Ada, 75 Parsel, HACIHASAN Mahalle/Köy, 8 Nolu Bağımsız Bölümarsa 6605 m²?dir. Arsa üzerinde, bodrum+zemin+3 kattan oluşan betonarme yapı bulunmaktadır. Bu yapıda satışı istenilen bölüm, 2. katta bulunan 8 numaralı meskendir. Bu mesken 3 oda, 1 salon, 1 mutfak, 1 banyo ve 1 tuvaletten oluşmakta olup toplam 120 m²?dir. Odaların, salonun zeminleri laminat parke, duvarları ve tavanları, alçı sıva ve boya kaplıdır. Mutfak, banyo ve tuvaletin zeminleri ve duvarları seramik kaplıdır. Meskenin tüm pencereleri ısı camlı pvc doğrama iç kapıları ahşap doğrama ile yapılmıştır. Binanın dış cephe mantolaması vardır.Isınması ve sıcak su temini doğalgaz ile sağlanmaktadır. Evde kiracı oturmaktadır. Bu halde ki taşınmazların durumu göz önünde bulundurulduğunda değerleri; 120 m² x 1.250,00 TL = 150.000,00 TLdir.

Yüzölçümü : 120 m2         Arsa Payı: 1/79      İmar Durumu: Var

Kıymeti : 150.000,00 TL  KDV Oranı: %1

Kaydındaki Şerhler :tapu kaydı gibidir

1. Satış Günü : 05/03/2020 günü 15:00 – 15:05 arası

2. Satış Günü : 07/04/2020 günü 15:00 – 15:05 arası

Satış Yeri : Babaeski ticaret borsası toplantı salonu Cumhuriyet mah eski E-5 karayolu no.24 babaeski –

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcı-ya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları re-hinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazım-dır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/187 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.16/12/2019 SAYI:165     B.İ.B      20.12.2019

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com