Ana Sayfa Resmi İlanlar 11 Şubat 2020 1159 Görüntüleme

T.C. BABAESKİ İCRA DAİRESİ 2019/15 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.

BABAESKİ

İCRA DAİRESİ

2019/15 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                    : Kırklareli İl, Pehlivanköy İlçe, 1 Parsel, KUMKÖY Mahalle/Köy,Kumköy sınırları içerisinde, Saksağandere mevkiinde bulunan1 Parsel numaralı arazinin toprak yapısı Tınlı-Kumludur,45.200 m2 alanındadır ve tarlada kuru tarım uygulanmaktadır.Tarla köyün kuzey batı istikametindedir ve yerleşim yerine yaklaşık 3,5 km mesafede, tarlanın batı ve doğusunda ağaçlıklar, güney ve kuzeyindetarla yolu bulunmaktadır. Ulaşım sorunu yoktur. Tarlanın bulunduğubölgede   buğday, ayçiçeği bitkileri tarımı yapılmaktadır. Tarlanın topografik yapısı, mevkisi, toprak yapısı ve verimlilik durumuna göre yapılan inceleme ve piyasa araştırmaları sonucunda kanaatimce bu yerin1 Dekar değeri 6.000 TL. dir, buna göre45.200 m2 X 6.000 TL = 271.200,00 TLbu arazinin toplam değeridir.Borçlu Mesut KAYTAZ? ın hissesine isabet eden 45.200 m2 x 1/3= 15.067 m2 x 6.000 TL=90.402,00 TL?

Yüzölçümü                  : 45.200 m2Arsa Payı         : 1/3İmar Durumu    : Yok

Kıymeti                        : 90.402,00 TLKDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler    : Tapu kaydı gibidir

  1. Satış Günü : 19/03/2020 günü 15:30 – 15:35 arası
  2. Satış Günü : 16/04/2020 günü 15:30 – 15:35 arası

Satış Yeri                     : babaeski ticaret borsası toplantı salonu Cumhuriyet mah eski E-5 karayolu no.24 babaeski

———————————————————————————————————————–

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/15 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/02/2020

SAYI:23   B.İ.B   11.02.2020

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

İlginizi çekebilir

İHALE İLANI

İHALE İLANI

Tema Tasarım | Osgaka.com