Ana Sayfa Resmi İlanlar 13 Ocak 2020 1125 Görüntüleme

T.C. BABAESKİ İCRA DAİRESİ 2018/945 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.

BABAESKİ İCRA DAİRESİ

2018/945 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Kırklareli İl, Babaeski İlçe, 22 Ada, 8 Parsel,Gaziosmanpaşamah. 422,00 m2 alanlı,Bahçeli Kerpiç Evvasıflı taşınmazın ½hissesinin borçlu Hüseyin Çerçel adına kayıtlı hissesi 211m2 dir Parselin tapu kaydı bilgilerinde taşınmaz üzerinde kerpiç ev olduğu bildirilse de par-sel üzerinde birbirlerine bitişik iki adet kagir evin mevcut olduğu görülmüştür.Parsel ilçe merkezine uzak konumdadır ve parselin ön ve arka cephesi yola cephelidir.Borçluya ait olan bina 619 nolu sokağa cephelidir. Binanın oturum alanı 75,00 m2 dir. Zemin katın dışı kaba sıvada bırakılmış olup pencereleri PVCdir. Zemin katı kullanılmakta olan binanın 1.ve2 .katına tamamdır. 1.katın dış sıvası yer yer yapılmış, pencerelerin de ön cephesinde mevcut olup PVCdir. 2.kat tuğla duvarları örülerek bırakılmış olan binanın çatısı mevcuttur.Keşif günü kimsenin olmaması nedeniyle içeri girip inceleme imkanı olmamıştır. Binanın projesine göre zemin kat; antre, mutfak, salon, 2 yatak odası, banyo ve wc den mevcuttur. Yaklaşık 18 yıllık olan bina bakımsız durumdadır. Parselin konumu ile binanın mimari ve inşa özelliklerini dikkate alarak günümüz alım-satım rayiçlerine göre değerleri: Zemin kattaki daire.: 80.000,00 TL1.kat?.: 34.000,00 TL2.kat: 30.000,00 TLArsa : 422,00 m2 x 450,00 TL 94.950,00TL : ½ hissesine tekabül eden miktar; toplam 238.950,00TLdir.

Yüzölçümü : 422 m2              Arsa Payı: 1/2                  İmar Durumu: Var

Kıymeti : 238.950,00 TL        KDV Oranı: %18            Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir

1. Satış Günü : 10/03/2020 günü 15:00 – 15:05 arası

2. Satış Günü : 08/04/2020 günü 15:00 – 15:05 arası Satış Yeri : Babaeski Ticaret Borsası toplantı salonu Cumhuriyet mah E-5 karayolu üzeri no.24 Babaeski –

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazım-dır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. 5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/945 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/01/2020

SAYI:6           B.İ.B          13.01.2020

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com