Ana Sayfa Gündem 27 Ağustos 2020 513 Görüntüleme

Son Başvuru 18 Eylül

Gıda İhtisaslaşma Koordinatörlüğü Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşma Programı Gıda Odak Alanı Proje Ön Teklif Çağrısı Son Başvuru Tarihi 18.09.2020 olarak güncellendi.

Kırklareli Üniversitesi 23.01.2020 tarihinde Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından koordine edilen ve Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı ile birlikte eşgüdüm halinde yürütülen “Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması” programı kapsamında “GIDA” odak alanında ihtisaslaşacak yükseköğretim kurumu olarak belirlenmiştir.
Bu program ile; Bölgenin sürdürülebilir kalkınması, Katma değeri yüksek çıktılar elde edilmesi, Nitelikli insan kaynağı yetiştirilmesi, Bölgede rekabet gücü artışı, Üretimde ve pazarlamada teknolojinin etkin kullanımı, İstihdam artışı, amaçlanıyor.
Bu amaçlar doğrultusunda; Kırklareli Üniversitesi Gıda İhtisaslaşma Koordinatörlüğü tarafından, “KLÜ Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşma Programı” kapsamında, 13.07.2020 Pazartesi günü itibarı ile uygun proje başvurularının sunulması amacıyla ilan edilen 2020 yılı 1.Proje Ön Teklif Çağrısı Son Başvuru Tarihi 18.09.2020’ye kadar uzatılmıştır.
Kırklareli Üniversitesi Gıda İhtisaslaşma Koordinatörlüğü Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması Ve İhtisaslaşma Programı Gıda Odak Alanı 2020 Yılı 1. Proje Ön Teklif Çağrısı Program Künyesi ise şöyle:
Programın Amacı: Kırklareli Üniversitesinin bölgeye katkı sağlayarak öncelikle GIDA alanında rekabet gücünün geliştirilmesi, Üniversitenin bölge ile bütünleşmesinin sağlanması, bölgenin sürdürülebilir kalkınması, katma değeri yüksek çıktılar elde edilmesi, nitelikli insan kaynağı yetiştirilmesi, bölgede rekabet gücü artışı, üretimde ve pazarlamada teknolojinin etkin kullanımı, istihdam artışı, tanınırlık yönünde çözüm sunan projelerin desteklenmesi amaçlanmaktadır.
Programın Öncelikleri: Geleneksel ve Fonksiyonel Süt Ürünleri Geliştirme Programı, Yerel Ürünlerimizin Tanıtılması Programı, Bal ve Arı Ürünleri Programı, Bölgesel Gıda Yan Ürünleri ve Atıklarının Değerlendirilmesi Programı, Modern Gıda Ambalajlama Teknolojileri Programı, Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri Programı, Gıda’nın Dijital Dönüşümü Programı, İhtisaslaşma Alanında Pazarlama, Tanıtım ve Turizm Programı
Bütçe: Ön tekliflerde bütçe kısıtı yoktur.
Uygun Başvuru Sahipleri: Kırklareli Üniversitesinde görev yapan tüm akademik personel, Uygulama ve Araştırma Merkezleri, Koordinatörlükler
Uygun ortaklar, İştirakçiler: Özel ve kamu kurumları.
Başvuru Takvimi: Başlangıç 13.07.2020 saat: 09:00 – Bitiş 18.09.2020 saat: 23.59
Kırklareli Üniversitesi’nden söz konusu ön teklif çağrısı ile ilgili olarak başvuru, değerlendirme ve destek için şu açıklama yapıldı:
“Başvuru; Proje Ön Teklif başvuruları Kırklareli Üniversitesi Gıda İhtisaslaşma Koordinatörlüğü web sayfasında proje başvuru sekmesinden ilgili form doldurularak yapılacaktır.
Değerlendirme; Ön teklifler Kırklareli Üniversitesi İhtisaslaşma Projesi Yürütme Kurulu tarafından ön değerlendirmeye tabi tutulacaktır. Yapılan değerlendirme ve seçim sonucunda ön proje başvuruları yeterli bulunan proje sahiplerinden, ikinci aşamada nihai proje başvuruları alınacaktır. Program ile ilgili sorularınız ve destek almak için; Gıda İhtisaslaşma Koordinatörlüğü, Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinatörlüğü, Proje Geliştirme ve Koordinasyon Ofisi Başkanlığı ile irtibata geçebilirsiniz.”

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com