Ana Sayfa Resmi İlanlar 7 Ekim 2020 1793 Görüntüleme

RESMİ İLAN

T.C.
BABAESKİ İCRA DAİRESİ
2019/730 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kırklareli İl, Babaeski İlçe, 152 Ada, 35 Parsel, , Sinanlı Köyü, Köy içi mevkii, 152 ada, 35 sayılı parsel 1417,50 m2 alanlı Bahçe vasıflı taşınmazın S.S. Sinanlı Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi adına kayıtlı olduğunu bildirmektedir.Tapu kaydı bilgilerinde taşınmazın bahçe vasıflı olduğu bildirilse de parsel üzerinde 380,00 m2 tek katlı süt sağım ünitesinin mevcut olduğu görülmüştür.Yığma olan binanın dış kapı ve pencereleri PVC + demir profildir. Binanın çatısı oluklu levha ile kaplıdır. Tesisin girişinde üstü oluklu levha ile örtülü inek bekleme ve giriş alanı mevcuttur. Tesis boş olup kullanılmamaktadır. Parsel üzerinde 5 yaşlı 40 cm çapında 1 adet kavak ağacı, 2 yaşlı 1 adet mazı ağacı, 3 yaşlı 2 adet akasya ağacı bulunmaktadır. Bunların ekonomik değerleri yoktur ancak odunluk değerleri vardır. Yola cepheli olan parsel köyün merkezine uzakkonumdadır. Parselin konumunu ve binanın yapım özelliklerini dikkate alarak ve binanın yıpranma payı düşüldükten sonra günümüz alım-satım rayiçlerine göre değerleri: Tek katlı bina? 104.500,00 TLArsa :1.417,50 m2 x 60,00 TL : 85.050,00 TL Arsa ve binanın toplam değeri ?:189.550,00 TL Parsel üzerinde bulunan ağaçların toplam odunluk değerleri: 300,00 TLGenel toplam 189.850,00 TL
Yüzölçümü : 1.417,50 m2
Arsa Payı : tam
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 189.850,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :yok
1. Satış Günü : 17/11/2020 günü 15:45 – 15:50 arası
2. Satış Günü : 17/12/2020 günü 15:45 – 15:50 arası
Satış Yeri : Babaeski ticaret borsası toplantı salonu Cumhuriyet mah E-5 karayolu üzeri no.24 –
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/730 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/10/2020

Resmi İlanlar www.ilan.gov.tr’de                                                                             Basın:1232891

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

İlginizi çekebilir

RESMİ İLAN

RESMİ İLAN

Tema Tasarım | Osgaka.com