Ana Sayfa Gündem 15 Şubat 2021 3087 Görüntüleme

“Önce Mevcut Yeri Korumak Pandemi Sonrasında da Büyümek”

Merhum Suat Kayalı ‘ nın ardından, bayrağı daha da yukarılara taşıdığı KAYALI PETROL şirketinin üst yönetimi “Öngörülemeyen bir salgın ile tüm dünyada olduğu gibi, ülkemizde de önemli sıkıntılar yaşanıyor. Adı üstünde bu sektör –akar / yakıt. Yani, iyi yönetemezseniz, akar ve yakar. Her şeyden evvel, tüm insanlığın sağlıklı olması temennimizdir” dediler

HABER: CEYHUN ÇOLAK

KAYALI PETROL Lüleburgaz yönetimi, önemli bilgiler ve mesajlar verdiler.

SERHAT KAYALI :”4. KUŞAK YÖNETİMİNİ YAPIYORUZ”

KAYALI PETROL şirketi Lüleburgaz Petrol İstasyonunda yapılan röportajlarda ilk açıklamaları yapan Yönetim Kurulu Üyesi Serhat Kayalı “Şirketimizin 3. Kuşağında yer alan babam Suat Kayalı ‘ nın vefatından sonra, amca oğlum Mehmet Kayalı ile şirketin yönetimine geçtim. 4. Kuşak olarak; Lüleburgaz, Pınarhisar ve Ahmetbey Beldesinde 3 adet petrol istasyonu ile Kayalı Petrolcülük olarak hizmet veriyoruz.

“BİDONDA GAZ YAĞI SATARAK BAŞLAMIŞLAR”

Bundan 4 kuşak önce, Mehmet Dedelerimiz, bidonda gaz yağı satarak işe başlamışlar. İstanbul ‘ da, Lüleburgaz ‘ da, Pınarhisar ‘ da bu işi yapıyorlar. Daha sonra, Pınarhisar ‘ da 1970 ‘ li senelerde benzin istasyonu kuruyorlar. Pınarhisar’ı büyütüp, 2004 senesinde Lüleburgaz ‘ da petrol ofisi kuruyorlar. 2010 senesinde de Ahmetbey Beldesinde petrol istasyonu  kuruluyor. Ardından da, inşaat sektörüne girerek, birkaç inşaat yapıp, satıyoruz. 2015 ten beridir de sigorta acenteliklerimiz var. Bu şekilde 2021 yılına geldik.

“3 ÇEŞİT ÜRÜN SATIYORUZ”

Aslında ürün yelpazemiz dar. 3 çeşit ürün satıyoruz. Benzin, LPG ve dizel satıyoruz. Oto yıkama, market, çay kahve gibi hizmetlerimiz var. Benzin istasyonumuzun içinde sigorta acenteliğimiz de bulunuyor.

Araç, ev, sağlık, işyeri gibi sigortacılık hizmetleri sunuyoruz. 70 ‘ ler den beri Petrol Ofisi bayisiyiz. Başka hiçbir firmanın bayiliğini yapmadık. Yakıtımızı Tekirdağ Marmara Ereğli’sindeki tesislerden alıyoruz. Kendi tankerlerimizle benzin istasyonumuza getiriyoruz. Bizim gibi büyük şirketlerle çalışan istasyonların sattığı akaryakıt, ayrıca içine belli oranlarda katılan bor gibi, benzeri katkı maddeleri ile güçlendirilmiş, kaliteli akaryakıt satarlar. Bu yüzden de, normal akaryakıta göre çok daha kaliteli ve motoru ve aracınızı koruyup, kollayan akaryakıt alınır. Bu yüzden de, ıskonto gibi, indirim gibi fazlaca opsiyonumuz olamıyor.” dedi

MEHMET KAYALI :”PETROL OFİSİ MARKASI’NIN GÜVENİLİRLİĞİ VAR”

Kayalı Petrol Akaryakıt Şirketi Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Kayalı, bayii bulundukları Türkiye Petrol Ofisi ‘ nin, büyük ve kaliteli akaryakıt ürünleri sattığını belirterek, “Türkiye ‘ nin en büyük firmalarından biri ile çalışıyoruz. Ürün kalitesi çok iyi. Biz de, bunun arkasında durarak, kendimizi güvende hissediyoruz. Kayalı Petrol olarak ta, eski ve bilinen bir şirket olduğumuz için, sürekli işimizi nasıl geliştireceğimizi ve müşteri memnuniyetini nasıl arttırabileceğimizi planlıyoruz. Pandemi döneminde politikamız öncelikle bulunduğumuz yerde kalabilmek.

Alttan da, büyüme ve sağlık ortamı yeniden sağlandığında yeniden büyük ve yatırımlarımızı büyütmek için şimdiden çalışmalar yapıyoruz” dedi

ERDOĞAN ÇEŞMELİ :”2004 YILINDA BAŞLADIK”

Lüleburgaz Kaya Petrol Akaryakıt İstasyonu olarak, 2004 yılında faaliyete başlanıldığını belirten Şirketin Genel Müdürü Erdoğan Çeşmeli :”Rahmetli Suat Kayalı ile birlikte, 2004 yılında Türkiye ‘ de en gelişmiş sistemler ne ise, bu istasyonumuzda da o sistemleri uyguladık. 2020 yılı mart ayından itibaren de, 15 yıl sonra tüm sistemlerimizi yeniden revize ederek, hizmet vermeyi sürdürüyoruz. Kayalı Petrol bir aile şirketi. Lüleburgaz ‘ daki istasyonumuzda 25 kişi çalışıyor. 3 vardiya hizmet sektörü halinde hizmet veriyoruz. Hizmet sektörü olduğu için, bire bir ilişkilere çok önem veriyoruz.

“KİMSENİN ÖN GÖREMEDİĞİ BİR VİRÜSLE KARŞI KARŞIYAYIZ”

Hizmet sektörü olarak, insanların yoğun şekilde sürekli dolaşım yaptıkları bir alandayız. Klişeleşmiş belki ama; hijyen, temizlik, maske ve mesafe kurallarına harfiyen uyuyoruz. Hem çalışanlarımızın, hem de müşterilerimizin buna uyması için güzel telkinlerde bulunuyoruz. Millet olarak bunu iyi uygularsak, bu süreci en az hasarla atlatabileceğimize inanıyoruz.

“AKAR VE YAKAR BİR SEKTÖRDEYİZ”

Bizim bulunduğumuz sektör, akaryakıt sektörü. Adı üstünde, iyi bir disiplin sağlayamazsanız, akar ve gider. Dışarıdan bakıldığı gibi kolay bir sektör de değil. Öyle bir sektördeyiz ki; mesela bir mobilya alıyorsunuz, beyaz eşya alıyorsunuz. Ondan geri dönüşü uzun zamana dayanıyor. Akaryakıt aldığınızda bunu tüketiyorsunuz ve ortada hiçbir şey kalmıyor. Tüketici için birinci derecedeki bir gider bu. Sıkıntı da, fiyatların yüksek olması. Akaryakıt üzerindeki genel vergilerin çok yüksek olması. İnsanların daha rahat hareket etmesini kısıtlıyor.

 

 

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com