Ana Sayfa Gündem, Politika, Siyaset 15 Eylül 2020 2108 Görüntüleme

MİLLET BAHARIN GELİŞİNİ BEKLERKEN.. “O” YAPRAKLARINI DÖKÜP, SON BAHARIYLA KÖŞESİNE Mİ ÇEKİLDİ?

A.Hacı’nın seçim vaatleri, CHP Genel Merkezi’nin Yerel  Yönetim Anlayışının Halkçı Belediyecilik ilkelerine uygun olarak sıralanırken. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinden bu yana Babaeski’de gözle görülür hiçbir değişiklik olmadı.

Halka hizmette Hacı’nın ilkeleri ile Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi’nin ‘Halkçı Belediyecilik’ genel kuralları ile uyuşup uyuşmadığı özellikle Babaeski’deki CHP seçmeni tarafından da tartışılmaya başlandı…

Yıl 2019… 31 Mart 2019 Yerel Seçimi öncesi, Babaeski Belediye Başkanı Abdullah Hacı, seçim vaatlerini duyurmuştu. Seçimlerden sonra tekrar köşesine çekilen Babaeski Belediye Başkanı A.Hacı’nın Babaeskideki Yerel Yönetim anlayışının Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi’nin ‘Halkçı Belediyecilik’ genel kuralları ile uyuşup uyuşmadığı da tartışılmaya başlandı…
Halkçı Belediyecilik ilkelerini benimseyen CHP’nin, Yerel Yönetim anlayışı arasında, “Kenti; kültür, sanat ve spor dünyası ile buluşturmak, birlikte yaşama kültürünü kurumsallaştırmak esastır” maddesi yer alıyor. Ayrıca diğer bir madde de ise; “Halkın Belediyeciliğinde, sadece kentte yaşayan insanlara değil, diğer canlılara da saygı göstermek, onların yaşam haklarını korumak ve savunmak esastır” ifadesine yer verilmiş.
CHP Genel Merkezi’nin yerel yönetim anlayışı içinde bulunan Halkçı Belediyecilik şartları şöyle:
Halkın Belediyeciliğinde, hiç kimse ötekileştirilmez.
Belediye Başkanı belde halkına eşit hizmet götürür.
Yoksul mahallelere pozitif ayrımcılık yapılır. Halkın Belediyeciliğinde, vatandaşına, seçmenine hesap vermek onurlu bir görev kabul edilir.
Halkın Belediyeciliğinde, kent rantları yandaşa değil, rantı yaratan bölge halkına hakça dağıtılır.
Halkın Belediyeciliğinde, yeşil alanları korumak, çocuklarımıza – yaşlılarımıza yeşil mekanlar sunmak, onları doğayla buluşturmak esastır.
Halkın Belediyeciliğinde, aslolan mutlu, huzurlu insanların yaşadığı kentler inşa etmektir.
Halkın Belediyeciliğinde, kentte yaşayanlar ile kırsalda yaşayanlar arasında ekonomik ve sosyal işbirliğini sağlamak ve üretim kooperatifleriyle işbirliği yapmak esastır.
Halkın Belediyeciliğinde, sadece kentte yaşayan insanlara değil, diğer canlılara da saygı göstermek, onların yaşam haklarını korumak ve savunmak esastır.
Halkın Belediyeciliğinde, kenti; kültür, sanat ve spor dünyası ile buluşturmak, birlikte yaşama kültürünü kurumsallaştırmak esastır.
Bu bağlamda, Babaeski Belediye Başkanı Abdullah Hacı’nın seçim vaatleri ve aradan geçen onca zaman sonrasında bu vaatlerin hangisinin ne kadarı gerçekleşti?
CHP Genel Merkezi tarafından benimsenmiş bu Halkçı Belediyecilik anlayışını Babaeski Belediyesi’nde görebiliyor muyuz? Babaeski Belediye Başkanı Abdullah Hacı’nın yerel yönetim anlayışının Genel Merkezle örtüşmemesinden dolayı mı CHP’nin oyları düşüyor?
Takdir Babaeski Halkına, Cevap İse Babaeski Belediye Başkanı A. Hacı’ya Aittir.

 

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com