Ana Sayfa Gündem 14 Ağustos 2018 1569 Görüntüleme

KAN BAĞIŞÇILARI ÖDÜLLERİNİ ALDI

Kan bağışçıları, 46. Babaeski Tarım Festivalinin son gecesinde   ödüllendirildi.     

Haber:Hicran SÜNGÜ

Edirne Kan Bağış Merkezi Müdürlüğünün  kayıtlarına göre 31 Aralık 2017 tarihine kadar yapılan kan bağışı kampanyalarında , 25 ve daha fazla sayıda kan bağışında bulunan 4 kişi gümüş madalya,  10 ve daha fazla sayıda kan bağışında bulunan 29  ise bronz madalya ile ödüllendirildi.

Ödül töreni öncesinde bir konuşma yapan Kızılay Babaeski Şube Başkanı Necip Fıçıcı şunları dile getirdi:

“Milletimizin eşsiz özelliklerinden biri ve en önemlisi yardımseverlik duygusudur. Bu duygudur ki  O’nu, diğer milletlerden farklı kılar.   Bu özelliği hayata geçiren   kurumların başında da Kızılay gelmektedir. Kızılay bir yardım kuruluşudur. Nerede bir acı, ızdırap , sıkıntı varsa Kızılay oradadır. Kızılaycılık özünde,  bir iyilik hareketidir. Böyle bir kuruma  hizmet etmiş olmaktan mutluluk duyuyorum.

Görev yaptığım sürede  yönetim kurulu arkadaşlarımla birlikte muhtaç durumdaki insanlara yardımcı olmaya çalıştık. İhtiyaç sahiplerine giysi yardımı yaparak bedenlerinde kumaş olduk. Gıda kolisi ve konserve yardımı ile sofralarında aş olduk. Çeşitli temizlik malzemeleri ile mutfaklarında hijyen olduk.  Nakit para yardımı ile dertlerine ilaç olduk. Eğitime yaptığımız katkı ile özel sınıfta ışık olduk. Kan bağışı kampanyaları ile damarlarında kan olduk. Yaşama ümidini yitirmekte olan insanları hayata bağlayan bağ olduk.

Kızılayın önemli hizmetlerinden biri de hastanelerin dolayısı ile hastaların kan ihtiyacını karşılamaktır. Kan bağışı denilince  biraz düşünmenizi istiyorum. Hiç temenni etmeyiz ama size veya canınız kadar sevdiğiniz bir yakınınıza, bir hastalık bir kaza nedeniyle ameliyat için acil kana ihtiyacınız olsa ne yaparsınız?  Gerekli olan kan bulunsa da hastamız kurtulsa diye dua edersiniz değil mi?   İşte bu durumları düşünerek tüm Türkiye’de olduğu gibi İlçemizde de Edirne Kan Bağış Merkezi  Müdürlüğü  ile birlikte  sık sık kan bağışı kampanyaları düzenliyoruz. Kan bağışı kampanyaları düzenliyoruz  ki    senin ihtiyacın olan kan anında hastana verilebilsin. Bunun için de bu sağlıklı iyi günlerimizde ihtiyacı olanlara derman olmak için sizlere kan bağışında bulunmayı  öneriyorum.

Bu  akşam  bu programda yer alışımızın  nedeni, gönüllü  olarak  kan bağışında bulunan ve biraz sonra huzurlarınıza gelecek  olan arkadaşlarımıza Kızılay olarak teşekkür etmek, onları bir nebze olsun onere etmek, gönüllü ve güvenli kan bağışına toplumun dikkatini çekmek içindir.  Bu yıl  4 ‘ü gümüş, 29 ‘u  bronz olmak üzere 33  arkadaşımız madalya almaya hak kazanmıştır. Bu arkadaşlarımız hiçbir çıkar gözetmeksizin tamamen insani duygularla gönüllü olarak  kan bağışında bulunuyorlar.  Ne mutlu onlara ki, yüz binlerce insan onların bağışladıkları kan sayesinde yaşamlarını sürdürebiliyor.   Bu onurlu davranışları nedeniyle onları tüm kalbimle kutluyorum. Bağışladıkları kanlar ile hayatlarını sürdürmekte olan insanlar adına onlara teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum.

Değerli   Babaeskililer,

Babaeski Kızılay Şubesi olarak halkımıza yardımcı olma konusunda elimizden gelenin en fazlasını yapmaya çalıştık. Kızılayı tanıtıp sevdirmek, Kızılaycılık bilincini yaygınlaştırmak için gayret sarfettik. Yaptığımız bu çalışmalarda bizlere önderlik eden, yol gösteren Kaymakamımız Sayın Hakan Özarslan’ a, kampanyalarımızı destekleyen ve her türlü yardımda bulunan,  Bu akşam  bu programda yer almamızı sağlayan Belediye Başkanımız Sayın Abdullah Hacı’ ya, Tugay Komutanımıza, Resmi daire müdürlerimize, Belde Belediye Başkanlarımıza,  muhtarlarımıza,dernek ve oda başkanlarımıza, sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerine,  sesimizi halkımıza duyurmamıza yardımcı olan değerli basın mensuplarımıza ve en önemlisi siz sayın halkımıza teşekkür eder, saygılarımı sunarım.

Gönüllü kan bağışları ile yüz binleri   sevince kavuşturan , ülkesini ve insanını seven, sorumluluk sahibi değerli kan bağışçılarımıza, ve onlara ulaşmamıza vesile olan kurum ve kuruluşlarımıza; hayatı kurtarılanlar adına şükranlarımızı sunuyoruz.

Edirne Kan Bağış Merkezi Müdürlüğünün  kayıtlarına göre 31.Aralık.2017 tarihine kadar yapılan kan bağışı kampanyalarında , 25 ve daha fazla sayıda kan bağışında bulunan 4 arkadaşımız gümüş madalya,  10 ve daha fazla sayıda kan bağışında bulunan 29  arkadaşımız bronz madalya almaya hak kazanmışlardır.

İnsanın yaşatılması konusunda gösterdikleri duyarlılık nedeniyle bu arkadaşlarımızı kutluyorum.”

Edirne Kızılay Kan Merkezi kayıtlarına göre madalya almaya hak kazanan bağışçıların listesi şu şekilde;

GÜMÜŞ  MADALYA   ALMAYA  HAK  KAZANANLAR:

1.İlhan Cengiz KUTAY

2.Basri GÜLEÇ

3.Hacı Ömer TUZCU

4.Ahmet ARSLAN

BRONZ MADALYA  ALMAYA  HAK  KAZANANLAR:

1.Abdülkadir DEMİRDELEN

2.Bayram KARAKAYIŞ

3.Bülent UTKU

4.Cemal ŞENGÜL

5.Ercan BAĞCI

6.Erdoğan TOPAL

7.Erhan KARALI

8.Ersel YARAŞ

9.Fatih YAVUZ

10.Gökhan HATİPOĞLU

11.Hamza ÇETİN

12.Hasan KONGUR

13.İsmail YILMAZ

14.Kadir KIRAÇ

15.Mehmet YILDIZ

16.Mükerrem SAĞLAM

17.Nedim DUMANLI

18.Nuri BAŞ

19.Osman SÖNMEZOCAK

20.Salim KARAGÖZ

21.Samet GEZER

22.Seyhan ŞEN

23.Tamer yalçın

24.Tarık AKIN

25.Uğur SEVİMER

26.Ümmügül AKIN

27.Yafes TURGAN

28.Ekrem AYDOĞAN

29.Ziya BAKICAK

 

 

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com