Ana Sayfa Gündem 23 Temmuz 2020 554 Görüntüleme

Kamu davası açılacak

Son zamanlarda bazı mecralarda yapılan paylaşımların duyarlılık sınırını aşarak iftira ve hakaret boyutuna ulaştığı belirtilen açıklamada Kırklareli Valiliği’nce şu ifadelere yer verildi. ”Sosyal paylaşım sitelerinde sokak hayvanları hakkında duyarlılık sahibi vatandaşlarımız tarafından mesajlar paylaşılmaktadır. Ancak söz konusu mesaj içerikleri son zamanlarda iftira ve hakaret boyutuna varmış ve çalışma huzurunu bozucu niteliğe bürünmüştür”

HABER: HASAN TEKİN
“Valiliğimizce; İlimizde yerel yönetim birimleri, kamu kurum ve kuruluşlarınca yürütülen çalışmalar ile ilgili her türlü denetim faaliyeti sürdürülmektedir. Yapılan çalışmalar halkımıza duyurulmakta ve bu konuda sivil toplum ile kamunun işbirliği önemsenmektedir” Denilen açıklamada şu fadelere de yer verildi:
“Bütün samimi çabalara rağmen şikâyete konu mesajlar ile İl Valimizin şahsına ve Kırklareli Valiliğine yönelik yazılanlar rencide edici boyuta ulaşmıştır. Söz konusu mesajlar halka açık bir şekilde paylaşıldığından, gerçeklik payı bulunmayan paylaşımlar nedeniyle halk arasında Valiliğimiz’ce sokak hayvanlarına yönelik gerekli çalışmaların ve denetimlerin yapılmadığı izlenimi uyandırılmaya çalışılmaktadır. Bunun yanında üst mercilerin adresleri de eklenmek sureti ile mesajlara şikâyet boyutu kazandırılmaktadır. Şikâyetlerin haklı bir yanı olmadığından üst mercilerin gözünde Valiliğimizin itibarı zedelenmeye çalışılmaktadır.
Sürekli yapılan paylaşımlar nedeni ile halka ve üst mercilere suçlamaların gerçeği yansıtmadığı yönünde açıklama yapılması zorunluluğu doğmakta, bu da diğer iş ve işlemlere ayırılacak zamanın ve dikkatin verilememesine, gerçeklik payı olan paylaşımların da dikkate alınamamasına neden olmaktadır.
Ayrıca, 26 Haziran’dan bu yana Üsküp beldesinde 100 sokak hayvanın kaybolduğuna dair asılsız paylaşımlar yapılmış, Sayın Valimizin talimatıyla ilgili birimler ve kolluk kuvvetlerimizce 7 kez çalışma yapılmış, sonucunda iddiaların gerçek dışı olduğu anlaşılmış ve ilgililer telefon görüşmesi ile bilgilendirilmiştir.
Valiliğimizce, vatandaşlarımızın her türlü talebi 24 saat esaslı olarak değerlendirmekteyiz. Ancak Kamu kurumlarında iş ve işlemler sosyal medya üzerinden değil kurumlara müracaat edilmesi suretiyle tesis edilmektedir. Vatandaşlarımızca, kurumlarca yapılan iş ve işlemlerle ilgili şüphe oluşması halinde yetkili kurumlara başvurulması ayrıca İdarenin iş ve işlemleri karşı adli mercilere müracaat edilmesi tüm vatandaşlarımızın Anayasal hakkıdır.
Gerçeği yansıtmayan mesajlar ve paylaşımlar Valiliğimizin halkımızın gözündeki itibarını zedelemeye yönelik kamuya açık bir biçimde ve sürekli olarak paylaşımda bulunan ilgililer hakkında eylemlerine uyan suçtan kamu davası açılması için şahıs/şahıslar hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com