Ana Sayfa Gündem 30 Haziran 2016 1661 Görüntüleme

Hibe kazananlar belli oldu

Kırsal kalkınma destekleri kapsamında genç çiftçi projelerinden hibe desteği alacak olanlar belirlendi.

Konuyla ilgili olarak görüştüğümüz Babaeski İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Üzeyir Güngör şunları kaydetti;

“Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Kapsamında Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi 2016/16 tebliği hükümleri gereğince İl Proje Değerlendirme Komisyonu tarafından ilimiz genç çiftçi projelerinin değerlendirilmesi sona ermiştir.

Değerlendirme sonucunda İlimizde hibe almaya hak kazanan, genç çiftçilerin asil ve yedek listeleri yayınlanmıştır.

Hibe almaya hak kazanan genç çiftçilerin 11-15 Temmuz 2016 tarihleri arasında bağlı bulundukları il-ilçe müdürlüklerimize aşağıdaki evraklar ile başvurarak hibe sözleşmesi imzalamaları gerekmektedir.

Hibe Sözleşmesi Aşamasında Genç Çiftçilerden

  1. Genç çiftçinin başvuruda taahhüt ettiği kırsal alanda ikamet ettiğine dair, ikametgâh belgesi.
  2. Bitkisel üretim konulu projeler için; hibe sözleşmesi imzalama tarihi itibari ile mülkiyeti başkasına ait veya genç çiftçinin hissesi bulunan yatırım parseline ilişkin diğer hissedarlar ile yapılan, tek yıllık bitkisel üretim proje konularında en az üç yıllık, çok yıllık bitkisel üretim konularında ise en az beş yıllık noter onaylı kira sözleşmesi,
  3. Hayvansal üretim konulu projeler için, hibe sözleşmesi imzalama tarihi itibari ile mülkiyeti başkasına ait veya genç çiftçinin hissesi bulunan işletmenin bulunduğu parsele ilişkin diğer hissedarlar ile noter onaylı yapılan en az üç yıllık kira sözleşmesi.
  4. Başvuruda, organik tarım var ise 1/12/2004 tarihli ve 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa ve ilgili Yönetmelik kapsamında organik ürünün veya girdinin, üretiminden tüketiciye ulaşıncaya kadar olan tüm aşamalarını kontrol etmek ve sertifikalandırmak üzere Bakanlık tarafından yetki verilmiş Kontrol ve Sertifikasyon Kuruluşu ile genç çiftçi arasında yapılmış sözleşme,
  5. Başvuruda, iyi tarım uygulamaları var ise. Kontrol ve sertifikasyon kuruluşu: ilgili Yönetmelikte belirtilen usul ve esaslar çerçevesinde, tarımsal ürünlerin kontrol ve sertifikasyon işlemlerini yapmak üzere Bakanlık tarafından yetkilendirilen Kontrol ve Sertifikasyon kuruluşu ile genç çiftçi arasında yapılan sözleşme.
  6. Basınçlı sulama sistemlerinin arazi üzerinde uygulamasını gösterir uzman tarafından çizilmiş ve onaylanmış proje ve uzmana ait onaylı diploma ve uzmanlık belgesi onaylı örneği.

Başvuru aşamasında imzalı olarak sunulan taahhütname sözleşme aşamasında noter onaylı olarak yenilenir.

Yatırım yerinin ipotekli, şehli, icralı ve mahkemelik olmadığına dair güncellenmiş belge

Detaylı bilgi için İl/ilçe Müdürlüklerimize başvuru yapılması gerekmektedir.

Babaeski’den almaya hak kazanan başvuru sahibi asil listesi;

Oruçlu Köyü İmren Biçer-Arıcılık,Kuleli Köyü Suna Macit Büyükbaş Besi Danası,Katranca Köyü Emre Yurtsever Büyükbaş Besi Danası,Katranca Köyü Burcu Efe Büyükbaş Besi Danası,Mutlu Köyü Neslihan Tuna Büyükbaş Besi Danası,Kuleli Köyü Emine Macit Büyükbaş Besi Danası,Kuleli Köyü Hatice Yılmaz Büyükbaş Besi Danası, Büyükmandıra Cansu Batmaz Kılıç Büyükbaş Besi Danası, Büyükmandıra Özlem Küpeli Büyükbaş Besi Danası,Taşköprü Köyü Selma Doğan Büyükbaş Damızlık Düve-Montofon(esmer),Kuleli Köyü Tülay Gere Büyükbaş Damızlık Düve-Montofon(esmer),Oruçlu Köyü Hediye Çevik Büyükbaş Damızlık Düve-Simental,Kadıköy Sedef Kırcı Büyükbaş Damızlık Düve-Simental , Sinanlı Köyü Melike Yalın Büyükbaş Damızlık Düve-Simental, Oruçlu Köyü Ayfer Toygar Kanatlı, Yeniköy İrem Erbay Kapama Meyve Bahçesi, Oruçlu Köyü Dilek Kocakurt Örtüaltı Tesisi. (Hicran SÜNGÜ)

 

 

 

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com