Ana Sayfa Gündem 27 Kasım 2019 565 Görüntüleme

Hayvancılık desteklemeleri devam ediyor

Haber: Umut AL

Besilik erkek sığır desteklemesi başvurusu 31 Ocak 2020 tarihinde sona erecek.

Tarımsal Desteklemelere ilişkin 20.11.2019 tarih ve 30954 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren hayvancılık desteklemeleri hakkında uygulama esasları tebliğine (Tebliğ no: 2019/54 ) göre yapılacak olan besilik erkek sığır (manda dâhil) desteklemesinin son başvuru tarihi 31 Ocak 2020.

Desteklemeden faydalanmak isteyenler başvuru şartları şu şekilde belirlendi:

Besilik erkek sığırlar, 12 aylık yaştan büyük ve karkas ağırlıkları bu tebliğin yayımlanma tarihinden önce kesilen hayvanlar için en az 200 kilogram, bu tebliğin yayımlanma tarihinden sonra kesilen hayvanlar için ise en az tebliğde yayımlanan karkas ağırlıkları kadar olmalıdır.

Kırmızı et üretici birliklerinin bulunduğu yerlerde bir yıl içerisinde kestirdiği desteklemeye esas hayvan sayısı en az 6 baş olan üreticiler bu birliğe üye olmalıdır.

Sığırlar,  kesimhanelerde kestirilmiş olmalıdır.  Bu durum, kesim ücreti faturası / alındı makbuzu / kesilecek  hayvan  veya  karkasının  alım  satımına  ilişkin  satış  belgesi  ve TÜRKVET’ten alınmış il/ilçe müdürlüğü onaylı kesim raporu ile belgelenmelidir.

Kesimi  yapılan  sığırlar,  kesim  tarihi  itibarıyla  geriye  dönük  90  günlük  besi  süresini TÜRKVET kayıtlarına göre müracaatçının işletmesinde tamamlamış olmalıdır.

Üreticiler, kırmızı et üretici birliğine TCKN/VKN, TÜRKVET’te kayıtlı işletme numarası ve adreslerinin bulunduğu dilekçe ile başvuruda bulunabilecekler.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com