Ana Sayfa Gündem 29 Ağustos 2020 508 Görüntüleme

GENEL KURULLAR DEVAM EDİYOR

Kırklareli İl Tarım Ve Orman Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada kooperatiflerin genel kurullarının devam ettiği bildirildi.

Demirköy İlçesinde “S.S Demirköy İlçe Merkezi, Beğendik ve Hamdibey Köyleri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi” Genel Kurulunu gerçekleştirdi.
Kırklareli Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından konu ile yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi:
“ İlçemizde faaliyet gösteren ve ilgili kanunlar kapsamında kurulmuş bulunan tarımsal amaçlı “S.S Demirköy İlçe Merkezi, Beğendik ve Hamdibey Köyleri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi” 7244 sayılı Kanunda belirtildiği gibi genel kurul toplantısı yapmak üzere çağrı ve ilana çıkmış, yönetim, denetim kurulları ile ortak/üyelerine duyurular yaparak 2019 Yılı Genel Kurulunu 18/08/2020 tarihinde saat 12:00’de Açılış, yoklama, saygı duruşu, divan heyetinin teşekkülü ve yoğun gündem konularıyla Covid-19 tedbirleri kapsamında maske kullanımı ve sosyal mesafe gözetilmek suretiyle gerçekleştirmiştir.
İlimizde faaliyet gösteren ve 1163 sayılı Kooperatifler Kanunu kapsamında kurulmuş bulunan tarımsal amaçlı kooperatif ve üst birlikleri ile 5200 sayılı Üretici Birlikleri ve 5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu kapsamında kurulan yetiştirici birliklerimizin, 7244 sayılı Kanunda belirtildiği gibi genel kurul toplantılarını yapmak üzere 31.07.2020 tarihine kadar çağrı ve ilana çıkmamaları, bu sürenin sonunda ise 2020/3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesine istinaden ilimizde kurulmuş olan Pandemi Kurulu ile koordineli olarak Valiliğimizce durumun değerlendirilmesi doğrultusunda genel kurul toplantılarının yapılabileceği veya üç aya kadar ertelenebileceği hususu tüm tarımsal örgütlerimize bildirilmişti.
Valiliğimiz İl Pandemi Kurulunun 30.07.2020 tarihli ve 11 no’lu kararının 9. maddesinde “İlimizde faaliyet gösteren ve ilgili kanunlar kapsamında kurulmuş bulunan tarımsal amaçlı kooperatif ve bölge birlikleri ile üretici/yetiştirici birliklerimizin 7244 sayılı Kanunda belirtildiği gibi genel kurul toplantılarının 2 (iki) ay süre ile mümkünse açık havada olmak kaydı ile Sağlık Bakanlığının Salgın Yönetim ve Çalışma Rehberi’nde belirtilen usul ve esaslara uygun olarak gerekli tüm tedbirlerin alınarak yapılması” yönünde karar alınmıştır.
Bu kapsamda, İlimizdeki S.S. Gökyaka, Balaban, Sütlüce ,Avcılar, Küçükyayla ve Ertuğrul Köyleri Tarımsal Kalkınma Kooperatifleri ile S.S. Limanköy Köyü Su Ürünleri kooperatifinin genel kurulları, Sağlık Bakanlığının Salgın Yönetim ve Çalışma Rehberi’nde belirtilen usul ve esaslara uygun olarak, Müdürlüğümüz Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğümüz teknik personeli gözetiminde yapılmıştır. Ayrıca kalan Kooperatif veya Birliklerimizin Genel kurulları ağustos ve eylül ayları içerisinde Sağlık Bakanlığının Salgın Yönetim ve Çalışma Rehberi’nde belirtilen usul ve esaslara uygun olarak yapılacaktır.”

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com