Ana Sayfa Gündem 7 Kasım 2019 682 Görüntüleme

Facebook İstasyon Bölgesel Topluluk Merkezi Kırklareli’de kuruluyor

Haber: Ercan ÜLGER

Kırklareli’de KOBİ ve girişimcilerin dijital dönüşümünü destekleyerek küresel pazarlara ulaşmalarını hedefleyen “Facebook İstasyon Kırklareli Bölgesel Topluluk Merkezi”, 8 Kasım 2019 Cuma günü imzalanacak protokol ile kuruluyor. Program 11.00-12.00 saatleri arasında Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi Toplantı Salonu’nda düzenlenecek.

Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Soner Ilık yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:

“Kırklareli’mizin kalkınmasında öncü kuruluş olma vizyonumuz çerçevesinde, küresel ve ulusal düzeyde başlatılan proje ve kalkınma çalışmalarını yakından takip ediyoruz. Habitat Derneği, Facebook ve Türkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB) ortaklığında yürütülen “Sınırlarını Aşan Türkiye Programı” kapsamında Türkiye’de 9 İl’de açılacak Facebook İstasyon Bölgesel Topluluk Merkezleri’nden birini Kırklareli’de açıyoruz. Programdan yararlanmasını hedeflediğimiz genç ve kadın girişimci adaylarımızı, sivil toplum kuruluşlarımızı ve KOBİ’lerimizi Facebook İstasyon Kırklareli Bölgesel Topluluk Merkezi Protokol İmza Törenimize davet ediyoruz.

TÜRKİYE’DEKİ 10 MERKEZDEN BİRİ OLACAK

Takip ettiğimiz süreçlerden biri olan “Sınırları Aşan KOBİ’ler Programı”na, ilimizde bir topluluk merkezi kurarak dahil olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Facebook İstasyon Kırklareli Bölgesel Topluluk Merkezi; İstanbul, Ankara, Gaziantep, Denizli, Samsun, Antalya, Diyarbakır, İzmir ve Kayseri’deki merkezlerle birlikte ülkemizdeki 10 merkezden biri olacak. Projenin uygulanacağı ekonomisi çok güçlü bu kentlerin yanında Kırklareli’mizi de sürecin bir parçası yapmak girişimcilerimiz ve ilimizin ekonomik gelişimi için büyük önem arz ediyor. Projenin Kırklareli’de hayata geçmesi hususunda desteklerini esirgemeyen TOBB Başkanımız Sayın Rıfat Hisarcıklıoğlu’na ve ekibine, Habitat Derneği Başkanı Sezai Hazır’a ve Facebook yetkililerine teşekkürlerimi sunuyorum.”

Sınırları Aşan Türkiye Programı kapsamında bölgesel istasyonların yürütülen programlar ile girişimcilerin dijital araçlar yardımıyla satışve pazarlama yetkinliklerinin geliştirilmesi ve böylelikle girişimlerin sınır ötesi müşterilere ulaşmaları desteklenecektir. Dijital araçları kullanabilen, girişimcilikle ilgili çeşitli eğitimler alan ve düzenlenen etkinliklere katılım sağlayan girişimlerin küresel ölçekte rekabet edebilecek kapasiteye erişmesi hedeflenmektedir. Kapasitesini geliştiren girişimlerle girişimcilik ekosisteminin büyümesi ve güçlenmesi amaçlanmaktadır.

Bölgesel İstasyonlarda gençler, kadınlar ve KOBİ’lere yönelik bulut bilişim, internet güvenliği, sosyal medyanın doğru kullanımı, çevrimiçi emniyet, interneti ve yazılım becerileri, finansal okuryazarlık çocuklara kodlama, programlama, yazılım temel becerisini ve algoritmik düşünme gibi eğitimlerin yanı sıra girişimcilik odaklı programlar düzenlenecek.

* Facebook İstasyon Kırklareli Bölgesel Topluluk Merkezi Protokol İmza Töreni Programı:

11.00 – 11.10 Açılış

11.10 – 11.50 Protokol Konuşmaları:

– Osman Bilgin (Kırklareli Valisi).

– Soner Ilık (Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı).

– Mahmut Şahin (Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri).

– Sezai Hazır (Habitat Derneği Yönetim Kurulu Başkanı, TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı).

– Batuhan Demir (TOBB Girişimcilik Müdürü).

11.50 – 12.00: Protokol İmza Töreni.

12.00: Kapanış.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com