Ana Sayfa Gündem 11 Ağustos 2016 1748 Görüntüleme

Destekleme ve Yetiştirme Kursları Babaeski Ortaokulu’nda devam ediyor

Babaeski’de eğitim-öğretim gören ortaokul öğrencileri için açılan destekleme ve yetiştirme kursları Babaeski Ortaokulu’nda devam ediyor.

HABER MERKEZİ

Babaeski Ortaokulu’nda yaz döneminde açılan destekleme ve yetiştirme kursunda 28 öğrenci ; Türkçe, Matematik, Fen ve Teknoloji ile T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük derslerinde eğitim görüyor.

Destekleme ve yetiştirme kursları hakkında Babaeski İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Muzaffer Karaman şunları aktardı; ‘’Destekleme ve Yetiştirme Kursları e-Kılavuzu (2015-2016)´nun Genel Esaslar başlıklı birinci bölümünde yer alan 19. maddesi, “Ortaokulların 5, 6 ve 7. sınıflarındaki öğrenciler ile ortaöğretim kurumlarının 9, 10 ve 11. sınıflarındaki öğrenciler en fazla 5 (beş) farklı dersten haftalık toplam 12 saate kadar; 8. sınıftaki öğrenciler en fazla 6 (altı) farklı dersten haftalık 18 saate kadar; ortaöğretim kurumlarının 12. sınıfındaki öğrenciler ve mezun durumdaki kursiyerler ise en fazla 6 (altı) farklı dersten haftalık 24 saate kadar kurs alabilirler şeklinde değiştirilmiştir.

Destekleme ve Yetiştirme Kursları sınıf oluşturma işlemleri ders bazlı olarak yapılacak ve e-Kurs modülünde buna göre sınıf oluşturulacak.

2015-2016 öğretim yılında 5, 6, 7, 9, 10 ve 11. sınıflarda öğrenim gören öğrencilerimize hazırlık mahiyetinde bir üst sınıf dersleri tanımlanacaktır. Yaz Kurslarında öğrencilerimizin bulundukları il/ilçe sınırları dışında kurs alabilecek olmaları düşüncesiyle, yaz dönemine mahsus olmak üzere öğrencilerimize yönelik il/ilçe sınırlaması kaldırılmıştır. İsteyen öğrencimiz herhangi bir il ve ilçede açılacak kurslara katılabilecekler.

Devam devamsızlık girişlerinin sağlıklı yapılabilmesi için ders programı iş ve işlemlerinin zamanında ve düzenli yapılması gerekmektedir. Devamsızlıklar ders bazlı takip edilecektir. İlçemizde Yaz kursları;  01 Ağustos – 09 Eylül 2016 tarihleri arasında yapılmaktadır.

İlçemizdeki yaz kursları ortaokullarda; Babaeski Ortaokulu, Atatürk Ortaokulu, Plevne Ortaokulu, Alpullu Şeker Ortaokulunda, Liselerde;  Şehit Ersan Yenici Anadolu Lisesinde açıldı.

e-Kurs modülü üzerinden yapılacak iş ve işlemler aşağıdaki iş takvimine göre kılavuzda belirtilen tarihler çerçevesinde yapılacaktır.

Kurslara katılmak isteyenler tüm okul/kurumlarımızdan bilgi alabilirler.’’

Babaeski Ortaokulu Müdürü Bayram Şimşek ise okullarında verilen kurslar hakkında şunları ifade etti;

‘’ 2016-2017 eğitim öğretim yılı yaz dönemi yetiştirme kursları 1 Ağustos 2016 Pazartesi günü başladı. Kurslarda; Türkçe, Matematik, Fen ve Teknoloji ve T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersleri olmak üzere dört ana derslerden yetiştirme kursu açtık. Öğretmenlerimiz ise Fahri Keskinoğlu (Fen Bilgisi), Deniz Tekin (Matematik), Günay Er (İnkılap Tarihi) ve Neşe Gönül Ünsal (Türkçe).

Kurslarda her dersten haftada 4 saat, dört dersten bir öğrenci 16 saat kurs görmektedir. 6 hafta sürecek yetiştirme kursumuzda bir öğrenci ortak sınavlara 48 saat kursu tamamlamış olarak, okulların açılmasına kadar, Kasım 2016 dönemindeki ortak sınavlardaki konuları bir kez bitirmiş olarak okula başlayacak. Düzenli bir çalışma temposu hazırlanmış olacak, eksiklerini görüp, sene içinde tekrar edeceği konuları görüp, başarının artmasını sağlayacaktır.

Haftada dört ana dersten; 16 saat, toplamda 96 saat kurs görmüş olan bir öğrencinin evde konu için verilen pekiştirici ödevleri de tamamladığında, ortak sınavlarda çok başarılı olacağını düşünüyoruz. Bir şubede 96 saat, iki şube yetiştirme kursunda toplam 192 saat kurs gören öğrencilerimiz, eğitim-öğretime hazır olarak başlayacaktır.

Kursların açılmasında yardımcı olan Babaeski İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne, görev alan öğretmen arkadaşlarıma ve sıcak havalara rağmen geleceğini ve geleceğimizi düşünen öğrencilerime teşekkür ediyorum. Başarılar diliyorum.

Her şeyi telafi edebiliriz ancak eğitimin zamanını geçirdiğimizde telafisi çok zor oluyor. Kurslara 28 öğrenci katılıyor. Türkçe, Matematik, Fen  ve Teknoloji, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük derslerinde dört öğretmen görev almaktadır. Kurslarımız haftanın dört günü; Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri saat 9.00’da başlayıp, 12.10’da bitmektedir. Bir öğrenci haftada 16 saat okullar açılana kadar 96 saat kurs görmüş olacaktır.‘’

 

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com