Ana Sayfa Gündem 31 Ekim 2019 575 Görüntüleme

Cumhuriyet Bayramı Kabul Töreni düzenlendi

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla, Kırklareli Valisi Osman Bilgin ve eşi İlknur Bilgin’in himayelerinde Kırklareli’de Cumhuriyet Bayramı Kabul Töreni düzenlendi.

Haber: Hasan TEKİN

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla, Kırklareli Valisi Osman Bilgin ve eşi İlknur Bilgin’in himayelerinde Kırklareli’de Cumhuriyet Bayramı Kabul Töreni düzenlendi.

Katılımın yoğun olduğu Cumhuriyet Bayramı Kabul Töreni’ne gelen tüm misafirleri, Kırklareli Valisi Osman Bilgin ve Eşi İlknur Bilgin karşıladı.

Cumhuriyet Bayramı Kabul Töreni’nde Kırklareli Valiliği tarafından özel olarak hazırlanan videonun izlenmesinin ardından Vali Bilgin konuşmasını gerçekleştirdi.

Kırklareli Valisi Osman Bilgin konuşmasında yaptığı konuşmasında; “Bugün 29 Ekim 2019 Asya steplerinde Büyük Hun Devletiyle başlayan Türk devlet geleneği 3 kıtaya yayılmış olan kültür, ruh ve mana mirasımızın bakiyesi devlet geleneğimizin en son evresi olan Türkiye Cumhuriyetimizin 96. Yıldönümündeyiz. Kırklareli halkımızın Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.

1071 Malazgirt zaferiyle Sultan Alparslan ile Anadolu’ya ayak basarak bu toprakları kendimize vatan yaptık. Selçuklu Devletiyle devam eden Anadolu Türk Devletleri, Osmanlı İmparatorluğuyla tarihte 600 yıl gibi uzun bir süre sadece Anadolu’ya değil 3 kıtaya hükmetmiştir. Bu kadar uzun sürede bu kadar büyük bir coğrafyaya hükmetmek sadece askeri başarı ile değil devlet idaremizin ve idaremiz altındaki etnik ve dinsel yapılardaki halklara ayrımcılık yapmadan eşit ve adil bir yönetimle olabilmiştir.

Bundan 100 yıl kadar evvel bir araya gelen ve yurdumuzun tüm değerlerine karşı amansız bir saldırı başlatarak bütün direnç noktalarımızın zayıfladığı o zamanlarda bizi ve değerlerimizi bu coğrafyadan silebileceğini zanneden odaklar tarihte hiçbir zaman esareti kabul etmeyen Yüce Türk Milletince Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde ilk önce Çanakkale’de devrin en gelişmiş ordularını Çanakkale geçilmez diyerek durdurmuş. Daha sonra büyük bir yokluk içinde olmasına rağmen, askeri ve ekonomik anlamda üstün olan emperyalist devletlere karşı vatanını canı pahasına savunarak ya istiklal ya ölüm diyerek ölürsem şehit kalırsam gazi düsturuyla 7 düvele karşı tarihteki en büyük askeri başarıyı göstererek, Kurtuluş Savaşının kazanılması ile yeni Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasıyla taçlanmıştır.

Bugün çok iyi bilmelidirler ki;  bu millet gücünü ve iradesini tanktan, tüfekten ve bilumum modern tehçizatlardan değil, inancı ve geçmişten miras kalan aziz ve kutsal vazife bilincinden almaktadır.

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Atatürk’ün bugünkü sınırlarımız olan Misakı Milli Sınırlarını ne büyük bir öngörüyle çizdiğini şimdi daha iyi anlıyoruz, bu misakı milli sınırlarını bugünde iç ve dış düşmanlara karşı ilelebet savunacağımız kararlılığını Cumhuriyet tarihi boyunca Ülkemizi savunma adına yaptığımız tüm harekâtlarda gösterdik ve göstermeye devam edeceğiz. “Kıbrıs Barış Harekâtında, Fırat Kalkanı Harekâtında, Zeytin Dalı Harekâtında ve bugünde Barış Pınarı Harekâtında” Özetle Türkiye Cumhuriyeti olarak daima vatanımıza ve milletimize karşı düşmanca girişimlere karşı dik duracağımızı asla ve asla bu düşmanlarımızın bu ülkeyi bölemeyeceklerini devletimiz ve milletimiz adına açık bir şekilde belirtmek isterim.

Ülkemizin iç ve dış düşmanlara karşı yalnız askeri olarak değil ekonomik anlamda da güçlü olması gereklidir. Tam bağımsızlık askeri zaferler ile beraber ekonomik başarılarla olur. Bu nedenle millet olarak daha çok üretmeli ve güçlenmeliyiz.

Tarihimizin en önemli fetihlerinden Büyük Komutan Fatih Sultan Mehmet Hanın İstanbul’u Fethinde yalnız askeri güç değil ilime ve bilime inancı ve zamanın çok ötesindeki teknolojisini kullanarak, İlimizin de bu büyük fetihte katkı verdiği Demirköy İlçemiz Fatih Dökümhanesinde dökülen toplarla aşılamaz denilen Bizans surlarını yıkarak fethin gerçekleşmesinde sanayinin önemini açık bir şekilde ortaya koymuştur. Büyük Devlet adamı Fatih Sultan Mehmet Hanın bu öngörüsü ile yolumuza tuttuğu ışık ile şimdi bizlerde kendi askeri sanayimizde İHA’larımız SİHA’larımız kendi topumuz tüfeğimiz ve bütün unsurlarımızla dışa bağımlılığımızı ortadan kaldırarak tam bağımsız Türkiye hedefimizi aynı kararlılıkla devam ettiriyoruz.

Diğer tarihsel misyonumuz olan kimsesiz, mazlum ve güçsüzlere verdiğimiz destek ve katkıları sürdürmekteki kararlılığımız biz gurur veren zengin geçmişimizin sadece savaşlar ve kahramanlıklardan ibaret olmadığının en açık göstergesidir. Bu doğrultuda herkes bilmelidir ki dostlarımızın ve düşmanlarımızın farkındayız.

Böyle bir gerçekliğin içinden devletimizin, milletimizin, cumhuriyetimizin, bizleri aynı noktada buluşturan bütün değerleri için dün ve bugün hiç tereddüt etmeden canlarını veren Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere bütün aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle ve minnetle anıyoruz.

Cumhuriyetimizin 96. Yılında Türkiye Cumhuriyetini Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği gelişmiş medeniyetler seviyesine çıkarma azmimiz ve kararlığımızı vatanımızın bölünmez bütünlüğü için kanımızın son damlasına kadar mücadele edeceğimizi tüm dost ve düşman devletlere haykırıyor ve Cumhuriyet Bayramınızı kutluyorum” dedi.

Kırklareli Valisi Osman Bilgin’in konuşmasının ardından Cumhuriyet pastası kesildi.  Cumhuriyet pastasını, Kırklareli Valisi Osman Bilgin, eşi İlknur Bilgin, şehit aileleri ve protokolle birlikte kesti. Vali Osman Bilgin ve eşi İlknur Bilgin program boyunca tüm misafirlerle tek tek ilgilendi.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com