Ana Sayfa Gündem 20 Kasım 2018 2036 Görüntüleme

ÇİFTÇİNİN KAHRAMANI: ‘HİLMİ KAHRAMAN’

“Babaeski’ye de Trakya Birlik Başkanlığı’nı Getirmeyi Taahhüt Ediyorum”

Haber: Umut AL

S.S. 132 Sayılı Babaeski Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi’nin, 2017 ve 2018 İş yılı Olağan Genel Kurulu toplantısı 17 Kasım Cumartesi günü Babaeski Kapalı Spor Salonunda yeterli çoğunluğun katılımı ile yapıldı.

Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkanlığının en güçlü adayı olarak gösterilen çiftçinin kahramanı Hilmi Kahraman’ın, güçlenerek yoluna devam ettiği Genel Kurul Seçimlerinde, ortaklar Hilmi Kahraman ve hizmet ekibini seçtiler.

Sarı liste ile seçime giren Hilmi Kahraman’ın Hizmet Ekibi, S.S. 132 Sayılı Babaeski Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi Yönetim Kurulu Seçimleri’nde: 712 ve Birlik Genel Kurulu’nda Kooperatifi Temsil edecek Üye Seçimlerinde ise 722 oy aldı.

Genel Kurulda, “Değişim-Dönüşüm için Geliyoruz” sloganı ile seçime giren Şahin Arslan beyaz liste ile yarıştı. Arslan’ın listesi; S.S. 132 Sayılı Babaeski Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi Yönetim Kurulu Seçimleri’nde: 500,  Kooperatif Temsilciliği Seçimlerinde ise 493 oy aldı.

Babaeski Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü Spor Salonu’nda gerçekleşen, S.S. 132 Sayılı Babaeski Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi’nin, 2017 ve 2018 İş yılı Olağan Genel Kurulu toplantısı hazirun cetvelinde, 1398 ortak kayıtlı olup, 1223 ortağın katılımı sonucunda yeterli çoğunluğun sağlanması ile açılış yapıldı.

Geniş güvenlik tedbirlerinin alındığı Genel Kurulda, verilen önerge sonucu Divan Kurulu Başkanlığı’na Göksel Baytok, Katip Üyeliklere ise Mustafa Buyur ve İrfan Şimşek’in seçildi.

Genel Kurulda, ayrıca; Birlik Temsilciliğini, Trakya Birlik Genel Müdür Yardımcısı Ercan Dalkıran, Bakanlık Temsilciliğini ise Kırklareli İl Ticaret Müdürü Osman Yeter Somer yaptı.

Divan Başkanı Göksel Baytok, yaptığı kısa konuşmada; Ortaklara, şahsını ve üye arkadaşlarını Divan Kuruluna uygun görüp, seçtikleri için teşekkür ederek, “Genel kurulun, Ülkemize, İlimize ve İlçemize hayırlı olmasını temenni ederim” dedi.

Daha sonra ise Divan Başkanı Baytok, gündem maddesi gereğince saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile birlikte Genel Kurulu başlattı.

2017 ve 2018 İş yılı Olağan Genel Kurulu Toplantısı’nın açılış konuşmasını, S.S. 132 Sayılı Babaeski Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Mülayim Güler yaptı.

Güler konuşmasında şunları söyledi; ““Sayın Trakya Birlik Başkan Vekilim, Bakanlık ve Birlik Temsilcilerim, Yönetim Kurulu Üyelerimiz, kıymetli misafirler, Basınımızın güzide temsilcileri ve Kooperatifimizin gerçek sahipleri değerli ortaklarımız. Şahsım ve ekibim adına hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Başarılı bir sezonu daha geride bırakmanın haklı gururu içerisindeyiz. Bundan sonra da sizlere daha iyi hizmetler sunabilmek için yeniden adayız.

“HİLMİ BAŞKANIMIZ, TRAKYA BİRLİK BAŞKANLIĞI İÇİN EN GÜÇLÜ ADAY DURUMUNDA”

Bu yıl sizlere birkaç müjdemiz olacak. Bunlardan birini hemen paylaşmak istiyorum. Bildiğiniz üzere Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Rafet Sezen, bu yıl aday değil. Onun şuan Hilmi Başkanımız, Trakya Birlik Başkanlığı için en güçlü aday durumunda. Sizler de destek verirseniz Babaeski’ye, Kırklareli’ye tarihinde bir ilki yaşatarak Trakya Birlik Başkanlığını getireceğiz.  Desteklerinizi bekliyor, centilmence, huzur içerisinde bir genel kurul geçirmemizi diliyorum. Değerli ortaklarımız. Uzatmadan kısaca bir konuya daha değinmek istiyorum. İki gün önce karşı listemizde aday olan Şahin Arslan’ı aradım. Kendisine başarılar diledim. Karışıklık olmaması ve adil bir seçim olması için listelerimizin farklı renklerde olmasını istediğimizi söyledim. Centilmenlik gereği siz hangi rengi seçmek istersiniz diye sordum. Kendisi bana bunu kabul etmeyerek, “Siz hangi renkte yaparsanız biz de o renkte yapacağız. Aynı renk olsun.” Dedi. Bunun karışıklık yaratabileceğini söylediğimde, herkesin okuma yazması var dedi. Hatta 6 farklı renk liste bastıracağını, biz hangi rengi seçersek o rengi vereceğini söyledi. Sizlerin huzurunuzda bir kez daha yineliyorum. Karışıklık yaratmaması ve adil bir seçim yapılabilmesi açısından, farklı renkli listeler ile seçime girmek daha doğru olacaktır. Aynı renk liste ile oluşacak karışıklıktan oy devşirmeye çalışmak doğru bir yaklaşım değildir. Bu duygu ve düşüncelerle adil, huzurlu, centilmence bir yarış olmasını temenni ediyor, Genel Kurulumuzun hepimize hayırlı olmasını diliyorum.”

 

Daha sonra Divan Kurulu tarafından, gündem maddeleri içinde yer alan Yönetim Kurulu Çalışma Raporları ile Bilanço ve Gelir Tabloları görüşülerek, ayrı ayrı oya sunuldu.

S.S. 132 Sayılı Babaeski Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi’nin, 2017 ve 2018 İş yılı Olağan Genel Kurulu toplantısı hazirun cetvelinde, 1398 ortak kayıtlı olup, 1223 ortağın katılımı sonucunda yapılan seçimlerde; Sarı liste ile seçime giren Hilmi Kahraman’ın, “Hizmet Ekibi”, S.S. 132 Sayılı Babaeski Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi Yönetim Kurulu Seçimleri’nde: 712 ve Birlik Genel Kurulu’nda Kooperatifi Temsil edecek Üye Seçimlerinde ise 722 oy aldı.

Yönetim Kurulu Seçimlerinde 11 Oy, Kooperatif Temsilcileri Seçimlerinde ise 8 oy Tasnif Kurulunca geçersiz sayıldı.

Yapılan seçimlerde; S.S. 132 Sayılı Babaeski Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi Yönetim Kurulu Asil Üyeliklerine; Mülayim Güler, Zevcan Açar, Recep Kayabaş, Ahyan Çavdar, Osman Dal ve Ersin Özel seçildileri.

Birlik Genel Kurulu’nda Kooperatifi Temsil edecek Asil Üyeliklere ise; Hilmi Kahraman, Sadettin Efe, Ufuk Türkücü, Seçkin Eroğlu, Emin Sevimli, Mustafa Aşkın, İrfan Onat, Osman Güre, Ercan Kılıç, Şaban Barılas, Cengiz Şen, Mehmet İlhan, Hasan Özgören, Turgut Doğan, Mecit Uzunoğlu, Oktay Var ve İbrahim Gülcü seçildiler.

Seçime beyaz liste ile giren Şahin Arslan’ın listesi de; S.S. 132 Sayılı Babaeski Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi Yönetim Kurulu Seçimleri’nde: 500,  Kooperatif Temsilciliği Seçimlerinde ise 493 oy aldı.

Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkanlığı’nın en güçlü Adayı Hilmi Kahraman, seçim sonrasında ortaklarına yaptığı teşekkür konuşmasında ise şunları söyledi;

“Babaeski Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi’nin değerli ortakları, gerçek sahipleri, sevgili gençler, muhterem hanım efendiler, değerli Babaeskililerim benim. Burada sabahtan beri bizimle beraber olan çok değerli Emniyet Mensubu kardeşlerimi de gözlerinden öpüyorum. Sağ olsunlar var olsunlar. Değerli dostlar, tam 20 günden beri Hizmet Ekibi arkadaşlarım ile birlikte ilçe merkezi başta olmak üzere, Belde ve köyleri tek tek dolaştık. İnsanlarımıza kendimiz anlattık, yapacaklarımızı söyledik, yaptıklarımızın da, yapacaklarımızın teminatı olduğunu ifade ettik.

“BUGÜN KAZANAN BABAESKİ’DİR, BABAESKİ ORTAKLARIDIR”

Burada demokratik bir seçim yaşadık, seçime giren diğer kardeşlerimizi de ben sevgi ve saygı ile kucaklıyorum. Onların da gözlerinden öpüyorum. Değerli dostlar, bugün kazanan Babaeski’dir, Babaeski ortaklarıdır, Babaeski üreticileridir. Bugün kimseyi ayırt etmedik, öteki, beriki demedik, her kesi sevgi ile kucaklamaya çalıştık. Bugün itibaren yine hiç kimseyi ayırt etmeden sevgi ve saygı ile kucaklamaya devam edeceğiz bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Değerli dostlar, bundan sonra işimiz çok zor ama rabbim zor olan işimizi kolay eylesin diye temenni ediyoruz.

“BABAESKİ’YE DE TRAKYA BİRLİK BAŞKANLIĞI’NI GETİRMEYİ TAAHHÜT EDİYORUM”

Babaeski Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi’nin değerli ortakları, gerçek sahipleri, sevgili gençler, muhterem hanım efendiler, hepinize şahsım ve Hizmet Ekibim adına sevgi ve saygılarımı sunuyor, inşallah birlikte daha güzel günler yaşamayı diliyor, Babaeski’ye de Trakya Birlik Başkanlığı’nı getirmeyi taahhüt ediyorum. Çünkü Babaeski Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi, Trakya Birliğin Kuruluşunda, temelinde harcı olan bir Kooperatiftir. 1966 yılında Babaeski, Edirne ve Lüleburgaz Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifleri’nin bir araya gelerek kurdukları Trakya Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifleri Birliği kısa adı ile bugün Trakya Birlik olarak tanınmaktadır.

“2 BİN 103 OLAN ORTAK SAYISI İSE GÜNÜMÜZDE 40 BİNE ÇIKMIŞTIR”

Kuruluş yıllarından günümüze kadar hızlı ve istikrarlı bir gelişme gösteren Trakya Birlik’in kuruluşunda 3 olan Kooperatif sayısı bugün Marmara, Ege ve İç Anadolu Bölgeleri’nde faaliyetlerini sürdürmekte olan 48 Kooperatife yükselmiştir. Yine kuruluşta 2 bin 103 olan ortak sayısı ise günümüzde 40.000’e çıkmıştır. Kurucularımızdan bugün yanımızda olmayan ve hayattan göç edenlere de Allah rahmet diliyorum. Hepinize tekrar Hizmet Ekibim adına saygılarımı sunuyorum. Sağ olun, var olun.”

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com