Ana Sayfa Gündem 15 Ocak 2019 1304 Görüntüleme

“BİRLİKTE OLALIM, BİRLİKTE YÖNETELİM”

Babaeski Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Arslan; “Bugün hedeflerimizi hayallerimizi gerçekleştirmemizin gururunu hep birlikte yaşıyoruz.”

Haber: Umut AL

Babaeski Ziraat Odası Başkanlığı tarafından düzenlen tanışma toplantısında ziraat odası delegeleri bir araya geldi.

Tansa Düğün Salonunda yapılan tanışma toplantısına, Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı, Alpullu Belediye Başkanı Saim Kırcı, Babaeski Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Özün, Babaeski Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sebahattin Öner, Babaeski Esnaf ve Sanatkarlar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Türkay Topal, Babaeski Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Arslan ve yönetim kurulu üyeleri, Babaeski Ziraat Odası üyeleri ve delegeleri, köy ve mahalle muhtarları katıldı.

Tanışma toplantısının açılış konuşmasını yapan Babaeski Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Arslan şunları söyledi; “Bütün zorluklara rağmen kar kış demeden gece gündüz çalışan üyelerimizin oylarıyla seçilen temsilci delege arkadaşlarım, Ziraat Odası’nın düzenlediği tanışma toplantımıza hoş geldiniz, şerefler verdiniz. Yaklaşık 8 bin üyemizin oy kullanma hakkına sahip olduğu odamıza kayıtlı üyelerimizin borcundan, kefillikten veya herhangi bir sebepten dolayı oy hakkının engellenmediği, bütün üyelerimiz hür iradesini kullanarak 23 Aralık’ta delege seçimlerini gerçekleştirdik. Önümüzdeki Şubat ayı içerisinde delegelerin oy kullanacağı meclis kurulunu seçerek tamamlamış olacağız. Seçilen bütün delegelerimizi tebrik ediyorum.

Bizler 2014 Şubat ayında yapılan seçimlerde görev başına geldik. Göreve gelmezden önce bazı vaatlerimiz sözlerimiz vardı, Bunlardan bir tanesi Pehlivanköy Ziraat Odası Hizmet Şubemizi açtık. Diğeri üyelerimizin ihtiyacı olan yeni hizmet binamızı odamıza kazandırdık. O günkü ekonomik şartlar el vermediğinden bütün yönetici meclis üyesi arkadaşlarımızla el birliğiyle meclis ve yönetim kurulu oturum ücretlerinden feragat ederek bugün hedeflerimizi hayallerimizi gerçekleştirmemizin gururunu hep birlikte yaşıyoruz.

Çünkü söz borçtur, verdiğimiz sözü yerine getirmemiz gerekir, yapamayacağınız işleri asla vaat etmeyiniz. Bu manada özveride bulunan katkı koyan meclis üyesi arkadaşlarımıza teşekkür ediyor, bir alkış istiyorum.

Ziraat odaları kanunlarının bizlere verdiği yetki çerçevesinde sektörün her alan sorunlarını çiftçilerimizin müşterek ihtiyaçlarını karşılamak, mesleki faaliyetlerini kolaylaştırmak anlamında danışman ziraat mühendisi istihdam ederek üyelerimize hizmet etmeye devam ediyor.

Üyelerimizin ihtiyacı olan tohum, ilaç, gübre, çeşitli hırdavat gibi ürünlerin satışlarında peşin fiyatına sıfır faizli vade imkânı vadesi geçen ödemlerde ise aylık yüzde bir faiz oranı uygulayarak zor şartlarda üretim yapan üyelerimizin yanında olmaya çalışıyoruz, çalışmaya devam edeceğiz.

Önümüzdeki dönemde daha iki danışman ziraat mühendisi istihdam ederek çiftçilerimizin üretimdeki sorunlarının çözülmesi kolaylaştırılması konusunda üreticilerimizin bağında, bahçesinde, tarlasında olmak istiyoruz.

Kısaca birlikte çıktığımız bu yolda dürüst, şeffaf yönetim anlayışıyla birlikte olalım, birlikte yönetelim diyor, Bütün katılımcılara teşekkür eder, saygılarımı sunuyorum” dedi. Başkan Arslan’ın konuşmasından sonra bir konuşma yapan Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı; yeni seçilmiş delege arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Sandıktan çıktınız, zor bir sınav verdiniz. Ama şimdiden sonraki göreviniz çok daha önemlidir diyerek şunları söyledi; “Hangi şartlar altında görev yapacaksınız? Türkiye’nin hangi ortamında görev alacaksınız, birazda ondan bahsetmek isterim. Son 5 yılda 700 bin çiftçi, çiftçiliği bırakmış! 2 milyon 100 bin çiftçinin borcu 100 milyar lirayı aşıyor. Bütün girdiler pahalı. Mazottan, gübresine, ilacına kadar. Son 1 haftada alınan kararlarla çiftçinin bankası olan Ziraat Bankası, futbol kulüplerinin bankası oldu. Çiftçimiz neden bu hale geldi. İnsanlarımız neden köylerden kentlere göç ediyorlar! Bunun sebeplerini araştırmamız lazım. Bakın bu yaz buğdayınız 80 kuruştan 90 kuruştan alındı. Şimdi 140 kuruştan buğday ithal ediliyor. Bütün hastalıklı hayvanlar, ithal edildi. Mal fazlası var deyip, şimdi bunları fakir ülkelere vermeye çalışıyorlar. Neden iç tüketiciye yardım edilmiyor, üreticiye yardım edilmiyor da dışarıya para veriliyor! Bu para neden dışarıya veriliyor. İki sebebi var. Bir; güç birliği oluşturamıyorsunuz, kurumsallaşamıyorsunuz. Tek tek ferdi hareket ediyorsunuz. İki; önünüze sandık konulduğunda demokrasinin gereği olarak, beş yılda bir önünüze sandık konulduğunda doğru tercih yapamıyorsunuz.

“ŞAHİN ARSLAN VE EKİBİ, ZİRAAT ODASINI KÖHNE BİR BİNADAN YEPYENİ BİR HİZMET BİNASINA KAVUŞTURDU”

Gerçekte mutsuzsunuz, gerçekte fakirleştiniz. Ama futbol kulübü tutar gibi, ben ille belli bir yere oy vereceğim diyorsanız, size yapılacak bir şeyimiz de yok. Ben Türkiye’nin geleceğinin çok iyi olacağına inanıyorum. Çok daha güzel günler göreceğiz ve ziraat odalarını güçlendirin. Bakın, Şahin Arslan ve ekibi, ziraat odasını köhne bir binadan yepyeni bir hizmet binasına kavuşturdu. Bunlara destek verin. 63 delege arkadaşımız seçildi. Hepiniz görev istersiniz, bu mevkiler sayılıdır. Hepiniz görev isterseniz sıkıntı olur. Şahin Arslan’a kendi ekibini kurması iznini verin. Onu rahatlatın. Siz hepiniz berabersiniz birliktesiniz. İlle de ben o yönetimin içinde olacağım derseniz,  güç birliği oluşturamazsınız. Mutlaka görev almayanlara da bir gün sıra gelecektir. Ben seçilen ve yeniden seçilen arkadaşlara başarılar diliyorum” dedi. Yapılan konuşmaların ardından program yapılan kokteyl programı ile sona erdi.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com