Ana Sayfa Gündem 15 Ocak 2021 3855 Görüntüleme

Başkan Yıldız; “Gelecek kaygısı duymamak için ‘Gelecek Partisinde’ buluşalım”

Gelecek Partisi Kırklareli İl Başkanı Mehmet Yıldız, Zortul Medya’yı ziyaret ederek çok özel açıklamalarda bulundu. Gelecek Partisi Kırklareli İl Başkanı Mehmet Yıldız, Gelecek Partisi Babaeski İlçe Başkanı Şükran Özlem Tosunlu, Gelecek Partisi Babaeski İlçe Sekreteri Cem Tırpancı, Gelecek Partisi Babaeski Seçim İşleri Başkanı Hasan Yıldız Babaeski Gündem ve Babaeski Söz Gazetesini ziyaret ederek çalışanların “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü” kutladı.  

Başkan Yıldız ziyaretinde yaptığı açıklamada şunları ifade etti;

Profesör Dr. Ahmet Davutoğlu’nun kurmuş olduğu Gelecek Partisi olarak ülkemizin ve bölgemizin geleceğini birlikte inşa edeceğiz. Ayrıştırmak için değil birleştirmek için geliyoruz dedi. Dünya tarihinde bütün ülke yöneticilerinin ülkeyi yönetememeye başladıkları sonra halkı ayrıştırıp birbirine düşman ettiğini belirten Başkan Mehmet Yıldız, bugün ülkeyi iyi yönetemeyen iktidarın da ülkeyi birleştirip refah içinde yönetmek yerine ayrıştırdığını söyledi.

Başkan Yıldız Kırklareli ’de “Yıldız” gibi parlıyor

Türkiye Cumhuriyetinde vatandaşların gelecek kaygısına düştüğü gün Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu önderliğinde Gelecek Partisinin kurulduğunu da belirten Mehmet Yıldız özellikle son dört yıldan beri ülkemizde vatandaşlar geleceğinden kaygı duymaya başladı. Bu dönemde kurulan partimiz Gelecek Partisi vatandaşlarımızın ekonomik sağlık ve eğitim yönünde kaygı duymayacağı bir ortam sağlamayı hedeflemektedir. Güçlendirilmiş parlamenter sistemi savunan partimiz göreve geldiği zaman ülkemizin yaşadığı ekonomik sıkıntılar tamamen sona erecek. Halk birbirinin alt ve üst kimliğini sormak yerine birbirine bir derdin var mı,  bir sıkıntın var mı diye sorup tek yumruk olacak. En önemlisi de Türkiye Cumhuriyetinde yaşayan vatandaşlarımızın hiç birisi Gelecek kaygısı ile yurt dışına yerleşmeyi düşünmeyecek. Gelecek kaygısı duymamak için Gelecek Partisinde buluşalım dedi.  

Başkan Tosunlu; “Türkiye’nin ve Babaeski’nin çözülemeyecek hiçbir sorunu yoktur”

Gelecek Partisi Babaeski İlçe Başkanı Şükran Özlem Tosunlu gazetemize yaptığı açıklamasında şunları ifade etti;

Şimdi yeni şeyler söyleme zamanıdır. Yeni şeyleri ancak geçmişten ilham alarak geleceği inşa edecek olanlar söyleyebilirler. Yeni şeyleri ancak korkulardan tabulardan kurtulmuş olanlar söyleyebilirler. Yeni şeyleri ancak bugüne inançları ve yarına umutları olanlar söyleyebilirler. Partimiz temel hak ve özgürlüklerin korunduğu, ayrımcılıkların son bulduğu, adil ve müreffeh bir Türkiye vizyonu ile yola çıkmaktadır. Türkiye’nin çözülemeyecek hiçbir sorunu yoktur.

Gelecek Partisi Babaeski İlçe Başkanı Şükran Özlem Tosunlu, Gelecek partisi olarak savundukları değerleri şöyle ifade etti; Siyasetin Odağı: İnsan onurunun korunması, çevreye özenli şehircilik, kamu düzeni ve hukukun üstünlüğü, Kamu ahlakının yeniden inşası, sivil toplumun güçlendirilmesi, güçlü ve sağlam ekonomi yoluyla büyüme, Akılcı dış politika, Sosyal politikalarımız, kadın ve çocuk sorunları, eğitimde fırsat eşitliği Gelecek Partisi olarak  savunduğumuz değerlerimizdir.

 

  • Temel Hak ve Özgürlükler: İnsan Onurunun Teminatı
  • Partimiz; dün yaşananları, bugün yaşanmakta olanları, yarın yaşanacakları değerlendirirken yahut olay veya olgulara çözüm üretirken dayanacağı tek temel, insan ve insanın onuru olacaktır. Demokratik bir yönetimin esasını temel hak ve özgürlüklerin bütün vatandaşlar tarafından eşit ve özgür bir biçimde kullanılabilmesi oluşturmaktadır. Öncelikli hedefimiz, temel hak ve özgürlüklerin tartışma konusu yapılmadığı, azınlık ve dezavantajlı toplumsal grupların haklarını hiçbir baskı hissetmeden kullanabildiği, çoğunluğun değil çoğulculuğun esas alındığı bir siyasi iklim inşa etmektir. Bu amaç doğrultusunda, uluslararası ve bölgesel insan hakları sözleşmelerine taraf olunacaktır. Taraf olunan sözleşmeler ise eksiksiz bir şekilde uygulanacaktır. Temel insan hak ve hürriyetlerinin eksiksiz uygulanmasının, yurttaşlarımızın yaşam kalitesine olumlu yansıması ve refah bir topluma doğru ilerlenmesi arzulanmaktadır. İnsan hakları karşısında hiçbir birey, kişi, kurum üstün değildir.
  • Miladını çoktan dolduran kimlik tartışmalarının ve hiç olmaması gereken insan haklarına yönelik şikâyetlerin samimi, ahlaklı ve demokrat bir duruşla çözüleceğine inanıyoruz. Hedefimiz can ve mal güvenliğini, inanç ve ifade özgürlüğünü, örgütlenme, eleştiri ve protesto özgürlüğünü tam anlamıyla sağlayan bir hukuk düzenidir.
  • Kültürel açıdan oldukça zengin bir coğrafyada bulunan ülkemizdeki tüm din, dil, inanç, gelenek ve kültür ögeleri korunmalı ve geliştirilmelidir. Kültürel değerlerimiz, milletimizin ortak mirasıdır ve bu değerlerin yaşamasına yahut aktarılmasına engel olmak, bir insan hakları ihlalidir.

 

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com