Ana Sayfa Resmi İlanlar 5 Temmuz 2019 80 Görüntüleme

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.

BABAESKİ İCRA DAİRESİ

2018/630 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Kırklareli İl, Babaeski İlçe, 692 Ada, 14 Parsel, Gazikemal Mahallesi, Arsanın konumu değerlendirildiğinde değeri; 790 m² x 350,00TL = 276.500,00 TL olarak hesap ve tespit edilmiş-tir. Arsa üzerinde bodrum zemin+1 normal kattan oluşan betonarme bina bulunmaktadır. Babaeski ilçe merkezinde bulunan bu meskenin bodrum katında kiler, zemin katında mutfak, salon ve tuvalet, 1. Katında 3 adet oda ve banyo bulunmaktadır. Yapının oturum alanı 200 m² olup 3 kat toplam 600 m²?dir. Odaların ve salonun zeminleri laminant parke, duvarları ve tavanları, alçı sıva ve boya kaplıdır. Banyo ve tuvaletin zeminleri ve duvarları seramik kaplıdır. Meskenin tüm pencereleri ısı camlı pvc ile yapılmıştır. Isınması doğalgaz ile sağlanmakta olup binanın dış cephe mantolaması ve boyası vardır. Yapı yeni ve son derece bakımlıdır. Bu halde ki taşınmazın durumu göz önünde bulundurulduğunda değeri; 600 m² x 1.250,00TL = 750.000,00 TL olarak hesaplandı Tamamı borç-lu a ait taşınmazın toplam değeri 1.026,500, TL dir.

Yüzölçümü : 790 m2 Arsa Payı: tam İmar Durumu: Yok Kıymeti : 1.026.500,00 TL

KDV Oranı: %18 Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydı gibidir

1. Satış Günü: 04/09/2019 günü 15:30 – 15:35 arası

2. Satış Günü: 04/10/2019 günü 15:30 – 15:35 arası

Satış Yeri: Babaeski ticaret borsası toplantı salonu Cumhuriyet mah E-5 karayolu üzeri no.24

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcı-ya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (Tedaş Trakya bölge müdürlüğünün irtifa hakkı vardır) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/630 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/06/2019 SAYI:79                       B.İ.B                          01.07.2019

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Babaeski Gündem Gazetesi bir Zortul Medya Grup A.Ş. kuruluşudur.