Ana Sayfa Gündem 12 Ocak 2023 744 Görüntüleme

“SAYGI DEĞER ORTAKLARIMIZA DUYURULUR…”

*S.S. Babaeski Esnaf Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Olağan Genel Kurulunda yapılacak olan Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu seçimleri öncesinde Yeşil Listede Yer alan Aday arkadaşlarımızın Sosyal Medya Hesabında eleştiri bazında yaptıkları açıklamalarına cevabımızdır.

“AYRIMCILIK BÖLMEKTİR…”

*Çok samimi olarak öncelikle şunu belirtmeliyiz ki; Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odasına Kayıtlı ve Birleşik Esnaf ve Sanatkâr Odasına Kayıtlı, “TÜM ESNAFIMIZ BİZİMDİR…”

“KİMSENİN TEKELİNDE DEĞİLİZ…”

*Babaeski Çamlık Aile Çay Bahçesi Düğün Salonu’nda 15 Ocak 2023 Pazar günü saat: 11.00’de gerçekleşecek olan S.S. Babaeski Esnaf Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Olağan Genel Kurulunda, yapılacak olan AÇIK veya KAPALI Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu seçimleri, Genel Kurulun Takdiridir. Bu konu da ANASÖZLEŞME çok net ve açıktır

“KREDİ KULLANMA ORANI…” *Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odasına Kayıtlı 490 Üyeden, Toplam 300 Kişi, Kooperatifimizden Kredi Kullanmış olup, Yaklaşık oran % 0,60’ tır.

* Birleşik Esnaf ve Sanatkâr Odasına Kayıtlı 1.623 Üyeden ise Toplam 950 Kişi, Kooperatifimizden Kredi Kullanmış olup, Yaklaşık bu oran da % 0,60’ tır. “

*Tabloda gördüğünüz gibi çok açık bir şekilde; “HAK, HUKUK VE ADALET VARDIR…” *

“YÖNETİM KURULU BAŞKANI, ANA SÖZLEŞME GÖREV VE TOPLANTILAR MADDESİ’NDE” net bir şekilde nasıl seçileceği açıklanmıştır.

*Ayrıca; Bunu Tekrar Büyük bir Gurur ile söylüyoruz ki; “BİZİM YÖNETİM VE DENETİM KURULU ADAY LİSTEMİZDE’DE” çok değerli “ESNAF” arkadaşlarımız vardır.

SAYGILARIMIZLA… S.S. BABAESKİ ESNAF SANATKÂRLAR KREDİ VE KEFALET KOOPERATİFİ YÖNETİM KURULU VE DENETİM KURULU BEYAZ LİSTE ADAYLARI

YÖNETİM KURULU BAŞKANI ADEM EKEN ayrıca şu açıklamalarda bulundu;

Çok değerli Esnaf ve Sanatkar Ortaklarımız; Yakın zamanda genel kurul yapmamıza rağmen 1163 Sayılı Kooperatifiler kanundaki Dış Denetçi maddesi ve Ticaret Bakanlığının hazırlamış olduğu Örnek Ana sözleşmeye intibak işlemleri için  Tüm Türkiye’ de Ocak ayı içerisinde bütün kooperatiflere Seçimli Olağan Genel Kurul toplantısı yapma zorunluluğu getirildi.

Bizlerde bu sebepten dolayı 15.OCAK 2023 PAZAR GÜNÜ SAAT :11.00’ da Babaeski Çamlık Aile Bahçesinde Genel Kurulumuzu gerçekleştireceğiz. Genel Kurulumuza katılacak olan ortaklarımıza davetiyeleri yasal süre içinde gönderildi ve aynı zamanda basın ilan kurumu aracılığı ile Yerel gazetemizde ilan edildi. Bugün itibari ile de tüm hesaplarımız kooperatifimiz de askıya asıldı.

Siz değerli ortaklarımızı geçtiğimiz yıl  hakkında kısaca bilgilendirmek isterim. 2023 Yılı ocak ayı itibariyle 1335 Esnaf ve Sanatkar ortağımız bulunmaktadır. Ortaklarımıza 2023 Yılı başı itibariyle Devletimizin de desteği ile Yıllık 7,5 Faiz oranı ve 5 Yıl gibi uzun bir vade ile  İşletmelerini büyütebilmeleri ve geliştirebilmeleri için Halkbank aracılığı ile yaklaşık 130.000.000.-(YÜZOTUZMİLYON)TL Kredi kullandırımı gerçekleştirdik. Özel Bankalar küçük esnaf ve sanatkarlarımıza kredi verme konusunda ne kadar zorluk yaşatsa da biz ortaklarımız için kooperatifimiz personelleri ve Halkbank personelleri ile birlikte gece gündüz, hafta sonu demeden çalıştık ve kredilerin kullanımını gerçekleştirdik. Bugün itibariyle Kooperatifimizin 4..500.000.-(4  MİLYON 500 BİN)TL mevduatımız bulunmaktadır. 2022 Yılını’ da 1.300.000.-(BİRMİLYONÜÇYÜZBİN)TL gibi Net Kar ile kapatmanın haklı gururunu yaşamaktayız. Bu gurur da en büyük pay sahibi siz değerli ortaklarımızındır.  Hepimizin Zor zamanlar geçirdiğimiz günleri oldu göreve geldiğimiz günden beri tüm ortaklarımızın yanında olduk borçları için çözümler ürettik tekrar kredi kullanmalarını sağladık, hiçbir ortağımızın ne senedini protesto ettirdik nede malını mülkünü sattırdık. Bu konuda da Türkiye de tek kooperatif olmanın onur ve gururunu yaşamaktayız.

Bu vesile ile Yıllardır Genel Kurullarımıza katılarak kooperatifimize sahip çıkan siz değerli Esnaf ve Sanatkar ortaklarımızı 15 Ocak 2023 Pazar Günü yapılacak olan Genel Kurulumuza davet eder ve katılımlarınızdan dolayı Mutluluk duyarız.

 

 

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com