Ana Sayfa Resmi İlanlar 5 Haziran 2021 662 Görüntüleme

RESMİ İLAN

T.C.
BABAESKİ İCRA DAİRESİ
2021/61 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kırklareli İl, Babaeski İlçe, 930 Ada, 23 Parsel, Gaziosmanpaşa Mah. Çalılık mevkiinde kayıtlı taşınmaz üzerinde bodrum zemin üç normal katlı A B C D bloklu kargir apartman ve arsası, nitelikli parselde kat irtifakı kurulmuştur. Dış doğramaları PVC, garaj, sığınak, kazan dairesi ve kapıcı dairesi mevcut yaklaşık 17 yıllık binada doğalgaz mevcuttur. D blok 2. normal kat 1/32 arsa paylı mesken vasıflı 6 sayılı bağımsız bölüm ilçe merkezine uzak konumda olup 112 m2, antre, mutfak, salon, 3 yatak odası, banyo wc den oluşmaktadır. Mutfak tezgahı, tezgah altı ve tezgah üstü dolaplar mevcuttur. Antre, mutfak zemini, banyo wc zemini ve duvarları fayans kaplıdır. Odalar laminat parke kaplı, duvarlarda kartonpiyer mevcuttur.
Yüzölçümü : 2.098,95 m2 Arsa Payı : 1/32 İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 250.000,00 TL KDV Oranı : %18 Kaydındaki Şerhler : Kaydı gibi
1. Satış Günü : 08/07/2021 günü 14:55 – 15:00 arası 2. Satış Günü : 20/08/2021 günü 14:55 – 15:00 arası
Satış Yeri : Babaeski Ticaret Borsası Toplantı Salonu Cumhuriyet Mah. Eski E 5 Yolu Üzeri No:24 Babaeski Kırklareli
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2021/61 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.31/05/2021
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

İlginizi çekebilir

11 KISIM HAZIR GIDA

11 KISIM HAZIR GIDA

Babaeski Gündem Gazetesi bir Zortul Medya Grup A.Ş. kuruluşudur.