Ana Sayfa Gündem 27 Aralık 2016 986 Görüntüleme

Lüleburgaz Doğa Koleji yeni yıla dev gibi bir adım atacak

Lüleburgaz Doğa Okulları, basın toplantısı düzenledi. Toplantıda soruları yanıtlayan Okul Müdürü Erdal Karakuş gerçekleştirilmesi hedeflenen planları da dile getirdi.

Minik ellerin büyük mucitlere giden yoldaki en önemli safha olan eğitimde büyük işlerin altına imza atan Lüleburgaz Doğa Okulları, düzenlediği basın toplantısında hem renkli hem de kamuoyunu bilgilendirici açıklamalar da bulundu. Minik öğrencilerin gerçekleştirdiği etkinlikleri de dilleri döndüğünce anlatmasıyla yüzlerde oluşan tebessümler ile hatıra fotoğrafı da çekilmek ihmal edilmedi.

Basın mensuplarıyla bir araya gelen Lüleburgaz Doğa Okulları çalışanları ve öğrencilerini veliler de yalnız bırakmadı. Okul ve çalışanlar hakkında bilgilendirmeden sonra ikramlar ile devam eden toplantı da aynı zamanda kaynaşma da gerçekleşti.  Lüleburgaz Doğa Okulları Müdürü Karakuş, hedeflerinden de bahsederek öğrenciler için sunmak istedikleri daha geniş projelerinin olduğunu dile getirdi.

“Hedeflerimiz büyük”

Lüleburgaz Doğa Okulları Müdürü Erdal Karakuş, düzenlenen lansmana katılanlara hoş geldin dileklerini ifade ederek “Bütün hazırlıklarımızı yapıyoruz. Son noktada sizlerin karşısına çıkıp, bütün halka, bütün topluma ve veliye bir sonraki eğitim yılına hazır olduğumuzu ilan ediyoruz. 2017-2018 yılı hedeflerimiz büyük.” sözlerini dile getirdi.

img_3633

Hedef yüzde 25 büyüme

Lüleburgaz Doğa Okulları’nın hedeflerini gerçekleştirdiğini dile getiren Müdür Karakuş, “Biz bir sonraki yıla yüzde 25 büyüme ile girmek hedefindeyiz. Geçen yıl yüzde 25 büyüme hedefimiz vardı. Yüzde 25 büyüme hedefimize çok yaklaştık, yüzde 23’lük bir büyüme gerçekleştirdik. 600’e yakın öğrencimiz var şuan okulumuzda eğitim gören. 3. yılımızdayız, 3. yılımızda her yönüyle diyebilirim; yönetim anlamıyla olsun, sitem anlamıyla olsun oturmuş bir sistemimiz var. Tabiri caizse tıkır tıkır çarkları işleyen bir saat gibi bir sistemimiz var. Bunun için yönetici arkadaşlarıma ve çalışma arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Bu tabi beraberinde bizim içinde ciddi bir rahatlama ve zaman tasarrufu ve rahatlama sağlıyor.” sözlerini dile getirdi.

Doğa Okulları’nda dev yatırım

Gelecek yıl ile ilgili projeleri dile getiren Müdür Karakuş, Doğa’nın hedefleri büyük bir kurum olduğunu dile getiren Lüleburgaz Doğa Okulları Müdürü Karakuş, “Zamanımızı farklı lokasyonlarda sonraki yıllarda okul açmak için değerlendiriyoruz. Kurum olarak önümüzdeki yıl, bu bölgede bir veya iki lokasyon okul açma hedefimiz var. Onu da sizlerle paylaşmak isterim. Hedef iki tane açmak ama olursa en az bir tane açmış olacağız inşallah.

img_3656

Doğa Koleji biliyorsunuz, 2016’nın ağustos ayında el değiştirdi. Bu basında çok yazılıp çizildi. Fon şirketi, Doğa Koleji’nin hissesinin tamamını Metal Yapı’ya, Ömer Saçaklıoğlu’nun gurubuna devretti. Saçak Yapı da ülkemizin güzide kurumlarından biri. İnşaat alanında yurt içinde ve yurt dışında büyük yatırımları olan bir kurum. Eğitim alanında büyümeyi hedefliyor. 5 yıl içerisinde 500 Milyon Dolar yatırım ile öğrenci sayısını ve okul sayısını ikiye katlayarak bir tanesi Türkiye’de bir tanesi de Kıbrıs’ta olmak üzere üniversite açmayı hedefliyor; Doğa Üniversitesi. Öğrencilerimizi anaokulunda alıp üniversiteye kadar, meslek yaşamlarına kadar Doğa sistemleri içerisinde entegre bir şekilde okutuyor olacağız. Daha önceki toplantılarımızda da bahsetmiştim.Daha önceki toplantılarımızda da bahsetmiştim, bizim Doğa olarak en büyük avantajımız; bizim bir eğitim felsefemiz var. Bu eğitim felsefemiz, anaokulunda çocuk üniversitesi ile başlayan ve onu ilkokulda Doğa’da Yaparak Öğrenme Konsepti ile öğrenmeye başlayan arkasından öğrenci merkezli, öğrencinin bireysel özelliklerini ön plana çıkaran ve onu dikkate alarak eğitim veren Soya Sistemimiz ve son olarak da lisede, anaokulundan başlayarak üst üste koyarak yükselttiğimiz bir modelimiz var. Bunu şimdi üniversite ile taçlandıracağız.” şeklinde konuştu.

img_3638

“Başarının sırrı; Trakya’da yoğurulan Doğa sistemi”

Eğitim sistemi ile ilgili önemli bilgileri dile getiren Müdür Karakuş, Doğa Okulları’nın eğitim sisteminin öğrenciler için büyük bir yelpaze sunduğunu dile getirerek “Doğa’nın hedefleri büyük. Doğa şuan Avrupa’nın 1. özel okul markası. Dünyanın da 3. özel okul markası. Bu özelliği ile hem ülkemizde hem de dünyamızda çok iyi bilinen okul markası. Doğa’nın eğitim sistemleri başka ülkelerde de uygulanıyor. 6 farklı ülkede Doğa’nın eğitim modelleri uygulanıyor. 2017-2018 yılı için bizim kalite hedeflerimiz anlamında, bir her yıl aralık ayında ve nisan ayında iki tür memnuniyet ve performans ölçüyoruz. Bir tanesi velilerimize dönük, bir tanesi öğrencilerimize dönük. Bir tanesi de çalışan performansını ölçtüğümüz bir sistemimiz var. Anaokulundan lisesine kadar bütün velilerimiz ile tek tek görüşerek verdiğimiz hizmetin hangi noktasında ne derecede memnun olup olmadıklarını tek tek soruyoruz. Sistemimizi daha iyi bir kaliteye taşımak için sürekli çalışıyoruz. Çalışma arkadaşlarım bunu mücadelesini veriyorlar. Bu yıl ki performans notlarımız geçtiğimiz yıla göre çok daha iyi. Her geçen yıl daha kaliteli hizmet veren bir kurum oluyoruz. Doğa markasının Trakya’da iyi bir temsilcisi olduğumuzu düşünüyorum. İstanbul’daki bu işin en tepesinde bu eğitimi planlayan arkadaşlarla bir araya geliniyor. Bir önceki ayı bir sonraki ayı değerlendirirler. Eğitim ile ilgili yapılacakları konuşurlar. Bu toplantılarda bizim kurumumuza farklı bir konum atfederler, Lüleburgaz’dan gelen arkadaşlarımıza. Ben de gittiğim toplantılarda bu ayrıcalığı görüyorum. Çünkü bir eğitim görevlisi olduğum için Doğa’yı her yönüyle burada yaşatmaya çalışıyorum. Tabi ki bölge dinamiklerini de dikkate alıyoruz. Yani bölgenin insanını, beklentilerini bile biri olarak bunu Doğa’nın sistemiyle yoğurup sunma başarısını elde ettiğimiz için burada ciddi bir memnuniyetimiz var. Doğa uluslararası bir marka olduğu için velilerimiz Doğa’nın kendisiyle de çok rahat iletişim kurabiliyorlar. Bir velimiz her hangi bir rahatsızlık durumunda Doğa’yı çok rahat arayabiliyor. Ve şikayetini iletebiliyor. Biz bu şikayetler konusunda da en az şikayet alan okullardan biriyiz. Okulumuz standart okullardan farklı olarak öğrenciler için bir yaşam alanı. Yani öğrencilerin her yönü ile aşamalarını sürdürebildikleri, içine girdiklerinde yeme içmesinden eğlencesine kadar kültür sanat aktivitelerine kadar sosyal sorumluluk projelerine kadar her şeyi yapabildikleri bir ortam. O yönüyle öğrencilerin mutlu geldiği ve okul ortamında farklı yaşadığı bir ortam. 2017-2018 eğitim öğretim yılı lansmanımıza geldiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Babaeski Gündem Gazetesi bir Zortul Medya Grup A.Ş. kuruluşudur.