Ana Sayfa Gündem 10 Eylül 2019 70 Görüntüleme

“Kendinizi iyi yetiştirmeniz bir vatan borcudur”

Babaeski’de 5 bin 237 öğrenci için ilk ders zili çaldı.

Haber: Umut AL – Ercan ÜLGER

Babaeski İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadriye Tokat, 2019 – 2020 Eğitim-Öğretim Yılı’nın başlaması dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Mesajında; “Yeni döneme 2019–2020 Eğitim Öğretim yılına bugün itibariyle başladık. Babaeski’mizin eğitim camiasına, ailelerimize, vatanımıza, milletimize hayırlı olmasını diliyorum” diyen Babaeski İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadriye Tokat, mesajına şu cümleler ile devam etti: “Babaeski ilçesi eğitim ailesi olarak 2019-2020 Eğitim Öğretim yılına 6 Lise, 11 İlkokul, 9 Ortaokul, 2 Bağımsız Anaokulu, 1 Halk Eğitim Merkezi, 1 Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu, 1 Mesleki Eğitim Merkezi olmak üzere 31 eğitim kurumumuzla 526 okul öncesi, 1552 ilkokul, 1730 ortaokul, 1429 lise, toplam 5 bin 237 öğrenci, 335 öğretmen ve 51 idareci bugün itibariyle başlamış bulunmaktayız.

Kıymetli Öğrenciler; sizler, okullarınızda, birlikte olmayı, dayanışmayı öğreniyor, hoşgörüyü, sevgiyi paylaşıyor, bilgi dağarcığınızı zenginleştiriyorsunuz. Okulunuz sizin bu değerlerinizi, bilgilerinizi pekiştirdiğiniz, dostluklar ve arkadaşlıklar edindiğiniz aile ocağından sonraki yuvanızdır, evinizdir. Okulunuzun bütün imkânları, sizlerin daha iyi yetişmesi için, yani sizin içindir.

Başarıyı yakalamak için planlı, düzenli olmanız gerektiğini biliyorsunuz. Planlı olmak salt ders çalışmak ya da çok çalışmak değil, etkin ve verimli ders çalışmaktır. Ders çalışmanın yanına, yine planlı olmak kaydıyla, dinlenmeyi, eğlenmeyi ve diğer etkinlikleri koymanın gerekli olduğunu unutmayınız.

Sevgili öğrencilerim, Kendinizi iyi yetiştirmeniz bir vatan borcudur. Unutmayınız ki kendinizi iyi yetiştirme mücadelesi sırasında hep yanınızda olacağız. Bu uğurda ne gerekiyorsa elimizden geleni yapmak için büyük bir gayret göstereceğiz. Bütün bunlara karşılık sizden beklediğimiz sadece çok çalışmanızdır. Erdemli olmayı, insanlara yardım etmeyi, sosyal etkinliklere katılmayı, güzel sanatlarla uğraşmayı ve kitap okumayı asla unutmayınız. Yeteneklerinizi keşfedin ve kendinizi çok yönlü yetiştiriniz. Yeni eğitim-öğretim yılında sizlere başarılar diliyor ve sizlerden her alanda başarı dolu güzel haberler bekliyorum.

Saygıdeğer öğretmen arkadaşlarım, bugün okuluna koşan yüzlerin; körpecik ve kötülüğü bilmeyen yüreklerin, yarına umut dolu bakışların sizlere emanet edildiği bilincinde olduğunuzu biliyorum. Küçük de olsa yapılacak bir hatanın, onların ruh dünyalarında yapacağı tahribatın neler olacağını, pedagoji bilginiz ve deneyiminizle bilmektesiniz.

Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk‘ün, özdeyişinde de çok açık ifade ettiği gibi öğretmenler yeni nesil sizlerin eseri olacaktır. Eserin kıymeti, sizin yeteneğiniz ve özveriniz derecesiyle uygun olacaktır.

Her koşulda, çocuklarımıza “insan olma” evet insan olma değerini, yüceliğini kavratacağınıza; onların bizi biz yapan milli ve manevi değerlerimizle en iyi şekilde yetişmeleri için her imkânı ve ortamı değerlendireceğinize inancım, tamdır. Değerli öğretmenlerim gözleri çakmak çakmak sizin gözlerinize bakan bu güzel yavrularımıza gençlerimize her şeyden önce vatan sevgisini en azami derecede aşılayınız. Aşılayınız ki vatanı hiçbir menfaat uğruna değişmeyen nesiller yetiştirelim.

Değerli eğitim yöneticisi meslektaşlarım; öğretmen-öğrenci iletişiminde, öğrenci başarısına, okulun gelişiminde; çevre faktörünün, okul veli ilişkisinin ve sivil toplum örgütlerinin katkısını biliyorsunuz.

Okulunuzdaki tüm imkânlardan öğrencilerinizin en üst seviyede yararlanacağı tedbirleri alınız. Okulunuzun sürekli gelişmesini hedef alan bir yaklaşımla, okulunuzdaki tüm eğitim çalışanlarının takım anlayışı ile birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde olmalarını sağlayınız. Birlik ve beraberlik ruhuyla okulunuzdaki her paydaşınızla evlatlarımıza en iyi eğitimi vereceğiniz bir eğitim öğretim yılı geçirmenizi diliyorum.

Kıymetli velilerimiz; aile yuvasından sonra çocuklarınızın yoğrulduğu, eğitildiği ve geleceğe hazırlandığı okulunuzla, sürekli iletişim içinde olmalısınız. Öğrencimizle ne kadar ilgilenirsek ona ne kadar zaman ayırırsak bu zaman gelecekte onların daha iyi yerlerde olmasını sağlayacaktır. Başarının bir ayağı olan siz sevgili velilerimizin okulla iş birliği ve iletişimi bu açıdan çok önemlidir.

2019–2020 Eğitim Öğretim Yılının, öğrencilerimize, eğitim çalışanlarına, ülkemize; sağlık, başarı, huzur ve umulan güzellikleri getirmesini diliyor, hepinize en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Babaeski Gündem Gazetesi bir Zortul Medya Grup A.Ş. kuruluşudur.